На голову Новини Нічний жах Путіна збувається – Лукашенко шкребе вікно у Європу, – Таран

Нічний жах Путіна збувається – Лукашенко шкребе вікно у Європу, – Таран

141
0

На цих виборах Захід дав шанс Лукашенку стати перехідним геополітичним партнером. Для цього «бацькові» потрібно було продемонструвати, чи може він шанувати думку тих, хто думає інакше. Тому ще напередодні у столиці Білорусі сотні людей вийшли на мітинг проти фальсифікацій на президентських виборах, при цьому жодних затриманих чи заворушень не зафіксовано. Після виборів в Мінську почав збиратися квазі-Майдан, але все завершилося відносно тихо. Лукашенко поки іспит так-сяк витримує.

Про це у своєму блозі на «Українській правді» пише політолог Сергій Таран.

На його думку, потім буде черга Заходу – Європейський союз скасує санкції проти Білорусі через чотири місяці після президентських виборів, якщо все буде хоча би відносно спокійно. Відтак, в Білорусі має початись певна політична відлига.

«Це не означатиме, що білоруси раптом отримають політичну свободу. Бо дарованої свободи не буває. Але точно буде лібералізація режиму, а це відкриє шлюзи для його можливої трансформації. І головне – геополітичний вектор країни не матиме тепер лише східний напрямок», – зазначає політолог.

Він вважає, що у Лукашенка з’явився шанс здійснити добро для Білорусі.

«Цьому шансу безумовно, заважатиме Росія, яка шантажуватиме і підставлятиме Лукашенка чим тільки може. Та і складний характер «бацьки», який звик бути абсолютним володарем, і якого легко спровокувати – теж може бути проблемою.

Той, хто вважає, що це Захід іде на поступки Лукашенку, помиляється. Бо Лукашенко давно почав першим робити кроки назустріч Заходу. Почав він зі звільнення політичних в’язнів. А за недавнє щире здивування щодо «якоїсь» російської авіабази, яку нібито «хтось там» планував розмістити в Білорусі, чесно заслуговує Оскара за акторську майстерність.

Дуже символічними були його перші слова після голосування про те, що Білорусь зробила все, що Захід побажав бачити в країні напередодні президентських виборів. Нічний жах Путіна збувається: Лукашенко – вірний сателіт Росії, – каже, що робить все, що побажає… Захід! Скрєпи трєщат. Лукашенко топчеться по них і в міру своїх здібностей шкребе вікно в Європу», – додав Сергій Таран.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я