На голову Економіка ЯКІ в уряду Зе невідкладні реформи для зміцнення України?

ЯКІ в уряду Зе невідкладні реформи для зміцнення України?

358
0

До кінця року в економічній, фінансовій та енергетичній сферах Кабінет Міністрів повинен розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкти про умови для функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень в Україні та покращення якості й доступності відповідних послуг, а також…

  • функціонування внутрішнього водного транспорту, – управління відходами,
  • протидії незаконному видобутку бурштину,
  • погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії,
  • лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового
  • лібералізації трудових відносин та оновлення законодавства про працю…

Крім того, очікуються проєкти законів щодо умов діяльності підприємців, зокрема запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок фізичних осіб — підприємців та пом’якшення їхньої відповідальності за порушення порядку подання звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Кабінет Міністрів до кінця року розробить та затвердить план заходів щодо підвищення позицій України в рейтингу Світового банку «Ведення бізнесу» та завершить процедуру відокремлення діяльності з транспортування природного газу від діяльності з його видобутку та постачання та створення незалежного оператора газотранспортної системи України.

До 31 грудня 2019 року уряд має визначити 5 об’єктів великої приватизації. Крім того, має бути запроваджений ринок землі сільськогосподарського призначення, включно зі створенням електронного реєстру інженерів-землевпорядників.

Також має бути створена та запроваджена Єдина державна електронна система у сфері будівництва. Впроваджений перший етап реалізації проекту «Е-малятко» та перегляд меж госпітальних округів. Та запроваджена нова сучасна методологія розрахунків прожиткового мінімуму з урахуванням європейських стандартів.

Планується також підвищити рівень державної підтримки сімей з дітьми. До кінця року має бути розроблене технічне завдання електронної платформи «Е-ветеран».

Указ також передбачає впровадження нової об’єднаної системи керівництва та управління силами оборони, що відповідатиме стандартам НАТО, розробку структури плану оборони України.

До кінця наступного року уряд має визначити засади організації та проведення оборонного планування, управління оборонними ресурсами з урахуванням досвіду держав — членів НАТО і Європейського Союзу.

У сфері зовнішньої політики до кінця цього року та впродовж 2020-го уряд має втілити заходи зі зміцнення міжнародної підтримки України у питанні відновлення суверенітету та територіальної цілісності і забезпечитм сталу міжнародну підтримку курсу нашої держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Згідно з указом, Комісія з питань правової реформи до 1 грудня має подати пропозиції стосовно змін до Конституції в частині децентралізації влади.

Підписуючи указ, Президент України також наголосив на пріоритетності продовження реформ фінансового та банківського секторів, зменшення частки непрацюючих кредитів у банківському секторі та запровадження найкращих міжнародних практик корпоративного управління у державних банках.

«Наша команда, уряд, НБУ, Фонд гарантування вкладів і я особисто докладемо всіх зусиль, щоб повернути кошти, витрачені на виплати вкладникам збанкрутілих і націоналізованого банків і на докапіталізацію державних банків через недобросовісних позичальників», — сказав Володимир Зеленський.

Джерело