Новини Невакцинованій дитині не можна ходити в дитсадок! Рішення суду

Невакцинованій дитині не можна ходити в дитсадок! Рішення суду

576
0

Чи є заборона відвідувати дитячий садок невакцинованій дитині – порушенням прав?

“Ні”, – остаточно вирішив Верховний Суд України

17 квітня 2019 року позов матері, яка відстоювала своє право відводити до дошкільного навчального закладу дитину без обов’язкових щеплень (правець, дифтерія, кашлюк тощо), не задоволено!

Ця історія почалася у червні 2016 року, коли до суду звернулась мати нещепленої дитини з вимогою не чинити перешкоду її дитині у здобутті дошкільної освіти.

Спочатку її позов було задоволено рішенням Славутського міськрайонного суду Хмельницької області.

У 2017 році дошкільно-навчальний заклад подав апеляційну скаргу, яку було задоволено.

Рішення суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позову відмовлено. 

Позиція Верховного Суду

Верховний Cуд 2019 року вирішив, що індивідуальний інтерес людини (відмова від щеплення) не можна ставити вище за загальний інтерес суспільства – не хворіти інфекційними хворобами.

У постанові йдеться, що завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на дошкільне навчання та інтересами інших дітей.

Схожу справу вже розглядав Європейський суд з прав людини.

У 2012 році у справі “Соломахін проти України” він вирішив, що обов`язкове щеплення, як примусовий медичний захід, є втручанням у гарантоване пунктом 1 статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на повагу до приватного життя особи, що включає в себе фізичну та психологічну недоторканість особи.

Реакція людей із соцмережі ФБ:

Valentina Boiko

В США сейчас наблюдается немыслимый уровень заболеваемости аутизмом — 1 из 100. Непривитые же могут похвастаться цифрами, которые представляют собой шокирующий контраст с национальной статистикой.
 
Вакцинация не является обязательной В БОЛЬШИНСТВЕ СТРАН ЕВРОПЫ в Италии и Франции обязательными являются 3 прививки, в Бельгии – 1
«Ущемления» гражданских прав в случае отказа от укола не предусмотрено – ребенка свободно примут в детский сад или школу
Прививать своего ребенка или нет, родители решают сами, в Германии это происходит добровольно. Ни при поступлении в садик, ни в школу прививочная карта не требуется
 
1976 – д-р Джонас Солк, создатель полиовакцины, сообщает, что вакцина с живым вирусом, использующаяся с 1960 года – единственная причина заболеваний полиомиелитом с 1961 года.
1982 – установлено, что АКДС вызывает у младенцев синдром внезапной детской смерти (СВДС). Япония приняла закон, запрещающий вакцинацию АКДСдетей до двух лет и случаев СВДС в Японии не стало
1991 – 2-ая конференция по иммунизации в Австралии, д-р Виера Шайбнерова выступает с докладом о том, что “вакцинация – это единственная и самая предотвратимая причина младенческих смертей!”
Врачи Франции издают монографию “Вакцинация – медицинская ошибка века” и называют расширенную программу иммунизации (РПИ) ВОЗ – “дьявольским упорством ВОЗ…”
 
Гастон Рамон – создатель дифтерийного анатоксина
«Я – автор вакцины, но не могу утверждать, что она совершенно, полностью безвредна. Прежде, чем наступать таким образом на инфекции следует спросить у людей: хотят ли они идти по этому пути? Известны ли им и все “ЗА” и “ПРОТИВ”? Как хотите, но обязанность cохранить жизнь дает нам одно ПРАВО – ЗНАТЬ!. А я пока не знаю, что лучше…»
(Washington Post June 14, 1991, BMJ 11 May, 1991).”

“По сравнению с привитыми детьми, у их африканских ровесников, которые переболевают натуральной корью, регистрируется на 50% меньше случаев заболевания астмой, аллергией и экземой (Lancet June 29, 1996).”

 
Bogdan Kuriy

Польща – більше 95% вакцинованих. За 2 роки 2017+2018 зареєстровано 400 випадків кору. В Україні за перші 2 місяці 2019 року захворіло 24 000.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я