Новини Неочікуваний результат засідання по питаннях ЖКГ – голова КП «Вінницяоблводоканал» Василь Сиско...

Неочікуваний результат засідання по питаннях ЖКГ – голова КП «Вінницяоблводоканал» Василь Сиско написав заяву на звільнення

455
0

 Неочікуваний результат засідання по питаннях ЖКГ – голова КП «Вінницяоблводоканал» Василь Сиско написав заяву на звільнення

 Неочікуваний результат засідання по питаннях ЖКГ – голова КП «Вінницяоблводоканал» Василь Сиско написав заяву на звільнення

Засідання по питаннях Вінницького ЖКГ відбулось у середу 9 липня, за участі заступника голови обласної ради Кревського І.М., представників антимонопольного комітету, відділу контролю за цінами, Вінницяоблгазу, Вінницяоблводоканалу, захисту прав споживачів та громадськості міста. Проігнорували засідання лише представники міської ради, які вміють будувати свою політику на діалогу з людьми лише під час виборів, в інших випадках, думки громади їх не цікавлять.

 

 

Так, як запитань у людей було безліч, зібрання затягнулось на дві з половиною години. Однак навіть цього часу було замало аби вирішити всі болючі та проблемні питання в галузі житлово-комунального господарства, що за роки правління вінницької комунальної мафії з’явились у нашому місті. Інколи діалог переходив у жваву дискусію і, навіть, у суперечку. Причина цьому ставали непорозуміння між представниками комунальних підприємств та громадськістю. Подекуди здавалось, що влада просто не хоче чути та бачити зловживань в ЖКГ, а факти, які вінничани пред’являли президії викривлялись або ігнорувались.

 

Хоча, антимонопольний комітет порадував вінничан інформацією, що порушено кримінальну справу на міську раду через штучно завищені та затверджені міськвиконкомом тарифи на тепло.

 

 

Та, не зважаючи на це, жителі міста, що прийшли на засідання, залишились задоволеними зібранням, адже така форма діалогу дозволяє достукатись до влади та відкрити їм очі на житлово-комунальне свавілля.

 


Усього запитань було більше 20, але за браком часу розглянули лише трохи більше половини.

Найбільший акцент вінничани зробили на питанню по якості питної води:

– Набрана вода з під крану, буквально через день зеленіє, взимку вона смердить рибою, ми в ній боїмось купати своїх дітей. Щотижня доводиться запасатись водою, що привозять в двори по 50 копійок за літр. Обходиться не дешево. То чому ми сплачуємо такі кошти за питну воду, якщо вона технічна і не придатна для споживання? Чому такі високі тарифи на водопостачання, якщо у нас джерело в самісінькому місті і водоканалу не приходиться тягнути воду за кілька десятків кілометрів, як це роблять інші міста? Чому так дорого доводиться платити за водовідведення, якщо каналізаційні системи у нас старезні і давно потребують заміни? – сипали запитаннями до голови Вінницяоблводоканалу Василя Сиско, жителі міста.

 

Василь Сиско спробував відповісти на всі запитання, зокрема зупинився на вартості води, мовляв у нас найдешевша в Україні, однак невдоволення в залі свідчило про те, що людей така відповідь не влаштовувала. Під час його виступу до президії із залу передали платіжку за комунальні послуги, де зазначалась вартість водопостачання і водовідведення 15, 401 грн/куб і 11,272 грн/куб відповідно, а не 2, 64грн/куб і 2, 48 грн/куб, як це говорив начальник Вінницького водоканалу. Зав’язалась дискусія. На допомогу пануCиску прийшли зі своїми відповідями головний технолог підприємства Аліса Чайка і хімік Аліна Кравчук. Але схоче аргументів у звичайних вінничан знайшлось вдвічі більше, чим у професіоналів.

 

В результаті, договорились до того, що під контролем обласної ради буде створена комісія (в складі прокуратури, СБУ, фінінспекції, відділ цін, антимонопольний комітет, ГО «Голос народу» та Народний контроль Майдану) для перевірки фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Вінницяоблводоканал». Комісія повинна буде прозвітувати про свою роботу уже на наступному засіданні, що відбудеться через місяць.

А тим часом, робоча група, яка була нещодавно створена, знову ж таки за дорученням голови облради Сергія Свитка, уже мала визначити якість питної води нашого міста, однак вона зустрілась із штучними перешкодами на шляху своєї роботи.

Так, ГО «Голос народу» був запрошений асистент кафедри гігієни та екології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, науковий співробітник ІГЕ НМУ імені О.О. Богомольця Загороднюк Костянтин, для проведення експерименту із залізовмісним коагулянтом на вінницькій воді.Аби зайвий раз не втручатись в роботу обласного водоканалу, київський науковець попросив повідомити його, коли водоканал має проводити чергову свою коагуляцію.

За нормами СНІПу, така пробна коагуляція проводиться раз на 8 годин, але, як виявилось, «Вінницяоблводоканал» має свій технічний регламент, яким і керується. Однак, повідомити коли вони, згідно з техрегламентом, проводять коагуляцію, водоканал категорично відмовився.

Мало того, свою відмову вони аргументували забороною міської та обласної СЕС та СБУ проводити постороннім процес коагуляції.

– Вони правомірно використовують свій технічний регламент і це нормально, але мене дивує чому вони не хочуть говорити про періодичність коагуляції. Сказали б, допустимо, що вони роблять її раз на тиждень чи раз на три тижні, то я б підлаштувався до них і приїхав би до Вінниці у зручний для них час. – резюмує Костянтин Загороднюк. – Дивно ще й те, що вони чекають дозволу від СБУ, адже їхня лабораторія знаходиться не біля діючих водоочисних споруд і загрози того, що я, допустимо, терорист і міг би підкинути щось у воду, немає і не могло б бути. Та й вода мені згодилась б та, яку вони самі принесуть. Раніше, вони робили зауваження нашій київській лабораторії, де ми проводили експертизу на якість вінницької води, мовляв то була не їхня вода, а результати аналізу «домальовані». Ми погодились провести експеримент в їхній лабораторії, при їхніх працівниках, а вони взялись шукати якісь причини не допустити нас до цього процесу. Хоча є стовідсоткова інформація, що до лабораторії часто навідуються студенти на екскурсії. А мене не впустили, певно їм є що приховувати… – обурюється київський фахівець з питань води.

Напевно, доказом того, що водоканалу є що приховувати свідчить й те, що сьогодні, 10 липня голова КП «Вінницяоблводоканал» Василь Сиско написав заяву на звільнення, а головний технолог Аліса Кравчук передчасно пішла у відпустку.

Будемо чекати дозвіл вищезазначених інстанцій, а з ними – діяти по плану: довести, що вода у Вінниці дійсно неякісна та непридатна для вживання. Та й є підозри, що не тільки вода брудна на Вінницькому обласному водоканалі, а й гроші, які там крутяться.

 

Отже, робота ГО «Голос народу» не даремна, як не як, вода камінь точить.

А це засідання вселило в громаду міста ще більшу надію на те, що в майбутньому діалог між владою і територіальною громадою відбуватиметься, а значить комунальному свавіллю прийде кінець.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я