На голову Новини Не зважаючи на заборону ООН, уряд Ізраїлю побудує 3000 будинків на Західному...

Не зважаючи на заборону ООН, уряд Ізраїлю побудує 3000 будинків на Західному березі

107
0

Ізраїль у вівторок оголосив про плани з будівництва 3000 нових будинків на Західному березі.

Заява була зроблена пізно увечері у час, коли Ізраїль почав приготування до евакуації незаконно збудованих поселень. Це виглядає на спробу націоналістичного уряду Ізраїлю врегулювати ситуацію, що виникла після ліквідації Амони, який був побудований два десятиліття тому на приватній палестинській землі. У безкомпромісній коаліції прем’єр-міністра Біньямін Нетаньяху домінують поселенці та їх союзники, – інформує видання The Telegraph, пише zik.ua

У нічній заяві міністерство оборони сказало, що пан Нетаньяху і його міністр оборони, Авігдор Ліберман, схвалили нове будівництво.

Цей крок послідував за інформацією, що з’явилася днями раніше, про додаткові плани з будівництва 2500 будинків на Західному березі і понад 550 будинків у Східному Єрусалимі. Палестинці стверджують, що обидві області, захоплені Ізраїлем у війні 1967 року на Близькому Сході, є частиною майбутньої незалежної держави.

Міжнародне співтовариство вважає поселення незаконним, і Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй у грудні прийняла рішення про те, що «поселення на палестинській території, окупованій у 1967 році, включаючи Східний Єрусалим, не мають законної підстави, що є серйозним порушенням відповідно до міжнародного права».

Резолюція, яку підтримало 14 голосів, розлютила Ізраїль, і пан Нетаньяху пообіцяв у відповідь вжити необхідних заходів.

Пан Трамп дав зрозуміти, що він відмовиться від політики своїх попередників і буде набагато більш дружелюбним до поселень. Він призначив видатного американського прихильника поселень послом в Ізраїлі, а також запросив делегацію керівників поселень на свою інавгурацію.

Це дало «зелене світло» Нетаньяху, який неодноразово конфліктував з президентом Бараком Обамою про поселення, оголосити про ряд будівельних планів.

Нетаньяху планує зустрітися з Трампом у Білому домі 15 лютого, і двоє президентів, як очікується, шукатимуть порозуміння ізраїльських планів будівництва на Західному березі.

Заява надійшла услід за військовим наказом для жителів Амони покинути район протягом 48 годин. Ізраїльські ЗМІ повідомили, що жителі можуть бути евакуйовані уже у середу вранці.

Верховний суд Ізраїлю у 2014 році виніс рішення про те, що Амона був побудований на приватній палестинській землі і повинен бути знесений. Він зазначив 8 лютого, як остаточну дату його знищення.

Амона є найбільшим з близько 100 несанкціонованих форпостів, зведених на Західному березі.

Форпост, побудований у 1990-і роки, знаходиться на пагорбі і дивиться вздовж долини на палестинські села.

Новинний сайт Ynet повідомив, що ізраїльські сили оточили форпост, але сотні молодих людей вдалося протистояти евакуації.

У 2006 році ізраїльська поліція знесла 9 будинків в Амоні, що призвело до зіткнення поселенців і їх прихильників з поліцейськими та солдатами. Кілька десятків трейлерів залишилися і форпост став символом поселенського руху.

Його доля загрожує знищити вузьку коаліцію пана Нетаньяху, у якій переважають ультранаціоналісти, які підтримують поселення.

Нетаньяху щосили намагається знайти компроміс між поселенням і рішенням Верховного суду Ізраїлю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я