Новини «Не знаю чому люди не п’ють воду з-під крану, а купують її...

«Не знаю чому люди не п’ють воду з-під крану, а купують її в бутлях» – директор Вінницяоблводоканал

296
0

"Не пий воду з-під крану!", – говорить одна з пересторог для української малечі. Навіть у дитячих книжках підкатегорію "не можна" потрапляє споживання водопровідної води. Не пити воду з-під крану в Україні наполегливо рекомендують іноземцям туристичні портали. 

 

 

"Не пий воду з-під крану!", – говорить одна з пересторог для української малечі. Навіть у дитячих книжках підкатегорію "не можна" потрапляє споживання водопровідної води. Не пити воду з-під крану в Україні наполегливо рекомендують іноземцям туристичні портали. 

 

– У Вінниці ситуація не краща, а подекуди навіть гірша – каже Юрій Загороднюк, директор «Фонду водоочисних технологій». – Вінничани бояться пити воду з під крану і не даремно. Всі ми розуміємо, що з неякісною питною водою ми п’ємо свої хвороби. Недарма у нас на Вінниччині такий високий показник онкозахворювань. А все це через те, що якість води погано перевіряють. В минулому році ми взяли десять проб води у нашому місті, перевіряли її у трьох лабораторіях, у двох із проб виявили миш’як, який перевищував допустимо норму. У нас є коагулянт, який справляється із будь-якими забрудненнями та запахом навіть у найкритичніших промислових стоках. Так ми надали безкоштовно коагулянт для Томашпільського району, в селах якого воду не те що пити не можна, вона приносить дискомфорт місцевим мешканцям лише одним своїм запахом. Вже більше місяця бактерії очищають воду. Запах зник абсолютно, тепер селяни думають там розводити рибу. Я розповів про це Олійнику Анатолію Дмитровичу, голові Вінницької облдержадміністрації, він був стурбований, тому порекомендував нам зібратись разом із представниками Вінницяоблводоканал та Облсес, – резюмував журналістам Юрій Вікторович.

Неякісна питна вода і стала причиною робочої наради, яка відбулась у четвер за участі вищезгаданих, а також представників ГО «Голос народу – до демократії через право», голови облради Сергія Свитка та його заступника Ігоря Кревського.

Однак директор Вінницяоблводоканалу Василь Сиско заперечував той факт, що у Вінниці є проблеми з питною водою, мовляв лабораторії водоканалу та її оснащеності можна лише позаздрити, а тому всю воду вони ретельно тестують. А від так, миш’яку у воді не було і бути не може. Та й не поступало до них жодних (!) скарг з приводу того, що вода неякісна.

А між тим на офіційному сайті Вінницяоблводоканал (http://vodokanal.vinnitsa.com/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=29) розміщено опитувальник, в якому більшість вінничан вважають питну воду поганою та непридатною для споживання.

 

Подібний опитувальник, кілька тижнів тому, розмістило на своєму сайті видання «20 хвилин». Інтерв’юерів там, поки що, менше, але ті, що взяли участь в опитуванні теж вважають вінницьку воду неякісною, хоч вона і чиста.

 

«Кожного дня відбирається майже тисяча проб і робиться аналіз води не тільки на водозаборі і не тільки тієї води, яка виходить з наших водопостачальних станцій, але і води з мережі, – додає Аліна Кравчук – хімік-бактеріолог лабораторії водоканалу. – Ми робимо максимально все те, що можна зробити для вищої якості питної води, – обурюючись результатами Загороднюка та захищаючи честь свого водоканалу, відповідала Кравчук.

 

– Чому ж тоді вінничани сьогодні постійно купують бутильовану воду? Чому попит на таку воду щороку зростає? Чому, коли у двір приїжджає автомобіль з чистою питною водою і продає її по 50 коп. за літр,вишиковується черга? Чому матері бояться давати своїм дітям воду з під крану? – задавав запитання Віктор Малиновський, керівник ГО «Голос народу – до демократії через право».

– А мені звідки знати, – здивувався Василь Сиско. – Я цього не знаю. Особисто я можу перехреститись перед присутніми, що я п’ю воду лише з крану. Мало того, я її набираю у пляшки і вожу своїй мамі на село.

– Ми теж п’ємо нашу воду, не кип’ячену, а просто з-під крану – підняли руки й доповіли головний технолог підприємства Аліса Чайка і хімік Аліна Кравчук.

Хто зна, до чого дійшла б дискусія, якби її не обірвав голова облради:

– Ми зібрались тут для того аби знайти правильні рішення для подолання справді важливої проблеми. Тому дискусію продовжуйте в іншому місці. Я ж пропоную створити робочу групу, куди увійдуть представники від Вінницяоблводоканалу, Обласної СЕС, «Фонду очисних технологій» та громадських організацій. Мета цієї групи – визначення рівень забрудненості питної води та її загрози для населення Вінниччини. Для цього беріть проби води та проводьте експертизи в різних незалежних лабораторіях.

Також на нараді дійшли згоди, що проекспериментують коагулянти Юрія Загороднюка у Тульчині, де є нагальна проблема зі стічними водами. Молокозавод та М’ясокомбінат своїми стоками бруднять воду, створюючи цим проблеми для навколишнього середовища та екології.
Якщо мікроорганізми оправдають сподівання робочої групи, то на Вінниччині розпочнеться вирощування даних бактерій. Зокрема закуплять біореактори, що створюють відповідні умови для розмноження водоочисних бактерій.

– Для чого купувати коагулянти у Польщі чи Білорусії, якщо можна вирощувати їх вдома – підсумував заступник голови обласної ради Ігор Кревський.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я