На голову Новини Не виплачують пенсію в Хмільнику переселенцеві з Криму. Чоловік називає це покаранням...

Не виплачують пенсію в Хмільнику переселенцеві з Криму. Чоловік називає це покаранням за патріотизм

150
0

До Хмільника із Євпаторії Борис Бронфман разом із дружиною й тещею переїхав у червні. В Криму активно відстоював інтереси цілісної України, а після анексії півострова чоловік відмовився від російського громадянства й удвічі більшої пенсії, яку йому там пропонували, він та його рідні змінили місце проживання.

До Хмільника із Євпаторії Борис Бронфман разом із дружиною й тещею переїхав у червні. В Криму активно відстоював інтереси цілісної України, а після анексії півострова чоловік відмовився від російського громадянства й удвічі більшої пенсії, яку йому там пропонували, він та його рідні змінили місце проживання.

 

 

Продавши житло у Криму, сім’я придбала квартиру в Хмільнику, де мешкає вже понад 9 місяців. Тут Борис Йосипович отримував пенсію, втім у березні виплати припинилися. 61-річний пенсіонер стурбований, адже, зазначає, невеличка пенсія була єдиним прибутком для його сім’ї.

– Ми переїхали до Хмільника в червні. Того ж місяця, я став на облік в Хмільницьке міськрайонне відділення управління Пенсійного фонду, а вже з 5 липня почав отримувати пенсію, – розповідає Борис Бронфман. – З того часу щомісяця приходили нарахування, а коли кошти на картку не прийшли, я звернувся до працівників управління, де мені сказали, що, оскільки вони не мають моєї друкованої пенсійної справи, вирішили призупинити виплати, доки не прийдуть документи. На офіційний письмовий запит до управління мені надійшла відповідь із поясненням, чому виплачувалась пенсія, а далі написано, що з 1 січня 2015 року пенсії будуть видаватися за наявності друкованої пенсійної справи. Але запит на отримання моєї пенсійної справи був відправлений у Москву лише 30 грудня.

Тоді з Москви надійшла відповідь, що запит пішов по місцю призначення, тобто, у Євпаторію. І зараз мені у пенсійному фонді кажуть чекати, може, прийде через тиждень, а може, прийде через місяць… Втім, знаючи, яке відношення до людей зараз на окупованій території, я переймаюсь, що справа може не прийти взагалі, у нас був випадок, коли мою дружину не хотіли виписувати з квартири сюди, в Україну. Слово «Україна» – там зараз заборонене слово. Місцеве керівництво у них — працівники, заслані з Кубані та Волгограда, які без команди зверху нічого не зроблять, і тим більше не дадуть на руки документи, і коли я там був, після анексії, я не зміг отримати своєї пенсійної справи.

Але нині й не можу зрозуміти, чому було прийнято рішення припинити виплати, адже моя пенсійна справа є в управлінні у електронному вигляді, я з Євпаторії виписався, маю Хмільницьку приписку, ніяких інших офіційних доходів не отримую, це все можна перевірити, я тепер не переселенець, а повноправний житель Хмільника, а мене позбавили того, що я маю отримувати згідно з законом. Та найбільше хвилюють 2 питання: на основі якого офіційного документа мені перестали виплачувати пенсію, хто з керівних осіб дав наказ припинити виплати? І коли я все ж почну отримувати кошти?

З цими та рядом інших запитань ми звернулись до Управління Пенсійного Фонду у місті Хмільнику та Хмільницькому районі, де нам пояснили, що чіткої вказівки про припинення виплати пенсії із вище стоячих управлінь їм не надходило, її припинили, оскільки за словами начальника Управління пенсійного фонду у м. Хмільнику та Хмільницькому районі, пенсії, згідно закону, мають виплачуватися лише за наявності в управлінні пенсійної справи.

– Коли пенсіонер Борис Бронфман став на облік у нашому управлінні, у зв’язку з бойовими діями на сході України, ми мали право тимчасово виплачувати пенсію переселенцям з Криму, Донеччини та Луганщини, отримавши електронну вигрузку з місця, де особа раніше отримувала пенсію. Тобто у електронному вигляді нам повідомляли, яка пенсія в людини і її дані, але це не пенсійна справа, пенсійної справи ми не маємо. Зараз інший порядок, згідно з яким обов’язково має бути первинний документ – пенсійна справа, тільки тоді ми можемо виплачувати пенсію, – пояснює начальник управління Пенсійного фонду у Хмільнику та Хмільницькому районі Людимила Майструк. – Сьогодні – це картина не лише міськрайонного управління Пенсійного фонду, а всієї держави, оскільки є багато випадків, коли люди отримують пенсію у різних регіонах одночасно. На сьогодні ми доклали всіх зусиль, аби пришвидшити процес отримання пенсійної справи Бориса Бронфмана, телефонували у Москву, в Крим, відіслали запити замовними листами. І, як тільки прийдуть документи, йому будуть повернуті всі виплати та продовжаться наступні нарахування. Потрібно лише трішечки зачекати.

Також у Хмільницькому міськрайонному відділенні управління Пенсійного фонду нам пояснили, що справи ще дев’ятьох пенсіонерів із Криму, на які вони також подавали запити, вже прийшли, наразі чекають ще 4 з Москви, а стосовно справи Бориса Бронфмана 29 січня прийшла відповідь про те, що її направлено у Крим, тож вважають, що проблема цього пенсіонера скоро вирішиться.

Але сам чоловік не приховує обурення, запевняє, що позбавлення його єдиного засобу для існування, є прямим порушенням Конституції, яка гарантує йому як громадянину України належний рівень соціального забезпечення. Нині чоловік не знає, звідки брати кошти, аби платити за комунальні послуги та купувати продукти харчування, і скільки часу мине, доки він знову почне отримувати пенсію. Цю ситуацію Борис Йосипович називає покаранням за його патріотизм.

 

Христина Максимчук

Джерело: 33kanal

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я