На голову Новини Не підійшли: стали відомі махінації суддів із держквартирами. Розслідування

Не підійшли: стали відомі махінації суддів із держквартирами. Розслідування

193
0

Судді Окружного адміністративного суду Києва приватизували, а деякі встигли і продати, видані їм службові квартири в новобудовах, на підставі того, що квартири були нові.

Про це йдеться в розслідуванні Марини Ансіфорової для програми “Наші гроші”.

Так, ще в 2013 році п’ять суддів Окружного адмінсуду Києва отримали квартири для службового використання.

При цьому в деяких суддів уже було житло.

Але через кілька місяців року судді подали в суд із вимогою зобов’язати голову свого суду Павла Вовка звернутися до районних адміністрацій із проханням виключити житло зі статусу службового.

Далі квартири приватизували на підставі того, що нові квартири без ремонту не придатні до житла, а ремонтувати житло, яке у них можуть забрати, судді не захотіли. Зараз, як виявили журналісти програми, у службових квартирах проживають родичі суддів, квартиранти, або вже нові власники.

Наприклад, суддя Ігор Погрібніченко отримав трикімнатну службову квартиру, в якій прописав матір, батька, сестру, діда і себе. При цьому в декларації судді вказана ще одна квартира в Києві, якою суддя володіє з 2004 року. Однак, ні в службовому, ні у власному житлі сам суддя не проживає. Оскільки постійне місце проживання Погрібніченка – будинок площею 202 квадратних метри в селі Мархалівка, який у 2016-му нібито придбала його мати.

Ще один суддя Євген Аблов у 2016-му продав своє придбане службове, а потім приватизоване житло за 9,1 млн гривень. Свої дії пояснив “публічністю” своєї квартири.

“Продав у Києві квартиру, був змушений звідси виїхати, оскільки передача “Наші гроші” у своїх випусках зробила так, що дружина сказала: “Ми не хочемо більше, щоб за нами бігали, нас знімали”, потім забрала дітей і поїхала в Одесу”, – “пояснив” ситуацію Аблов.

Журналісти до того ж додали, що на момент приватизації службової квартири в Києві, сім’я судді уже володіла трьома квартирами і будинком, дружина судді була власницею автомобіля Porsсhe Panamerа.

Ще одна суддя – Олена Власенкова приватизувала службову квартиру в 2015 році. Загальний метраж житла – 120 квадратних метрів. Однак поки Власенкова там не проживає, приміщення досі стоїть не відремонтоване, а сама служниця Феміди скаржиться, мовляв, грошей на ремонт немає. І зазначає, що держава не мала права видавати їй квартиру, яка нібито не відповідає санітарно-побутовим нормам.

Єдиний суддя Окружного адмінсуду, хто не вивів житло зі статусу службового, – Андрій Федорчук. Квартира площею 96 квадратних метрів так і залишається в державній власності. Незважаючи на те, що згідно із законом, у службовому житлі повинен проживати сам суддя і його родина, у квартирі проживають квартиранти.

 Сам суддя переконує, що повинен був отримати квартиру в Києві, тому що його будинок “у селі за десятки кілометрів від Києва” не дозволяє возити дітей до школи. Селом суддя називає престижне селище Буча під Києвом, де у нього будинок на півтисячі квадратних метрів.

Також з’ясувалося, що його дружина, Федорчук Марія, володіє близько 60 гектарами землі в Київській області.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я