На голову Сфера ЖКГ Не кваптеся сплачувати борг за комунальні послуги повністю – існує строк позовної...

Не кваптеся сплачувати борг за комунальні послуги повністю – існує строк позовної давності, – адвокат

414
0

“Останні декілька років збільшилась кількість виданих судових наказів про стягнення заборгованості за комунальні послуги з громадян на користь установ житлово-комунального господарства.

Як показує практика, якщо громадяни протягом 10 днів з дня отримання наказу, не подають заяву про скасування судового наказу, то він надсилається судом до державної виконавчої служби для його виконання та стягнення заборгованості”, – пише на своїй сторінці уФейсбуці адвокат Юрій Лещенко.

“Заяву про скасування судового наказу раджу подавати обов’язково, в якій описати всі спірні питання, а головне строк позовної давності – 3 роки, які часто порушують установи ЖКГ при подачі заяв до суду та нараховують заборгованість за весь період, більше ніж 3 роки.

Посилаючись на практику Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 09.12.2015р. №6-9022ск15 та ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 16.07.2014р. №6-18300св14, СУДИ ПРИ РОЗГЛЯДІ СПРАВ ЩОДО СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА ОПАЛЕННЯ МАЮТЬ ЗАСТОСУВАТИ ЗАГАЛЬНИЙ СТРОК ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ У ТРИ РОКИ, який обчислюється з моменту, коли особа дізналась про своє порушене право. Позовна давність щодо стягнення заборгованості за опалення, сплата яких визначена періодичними щомісячними платежами, повинна обчислюватися з моменту настання строку погашення кожного чергового платежу. Тобто якщо у вас заборгованість за 4,5 або більше років, то сплачувати борг ви повинні сплачувати за останні 3 роки заборгованості. 

Не визнавайте у суді борг у повному обсязі, застосовуйте у ваших запереченнях проти позову про стягнення з вас заборгованості, строк позовної давності у 3 роки за якими ви повинні сплачувати заборгованість частково!

Раджу вам не доводити такі ситуації до судового розгляду. Якщо ви отримали квитанцію із завищеною ціною про сплату комунальних послуг, одразу ж звертайтеся до установи ЖКГ та виясняйте звідки така велика сума за сплату комунальних послуг, яка підстава підвищення тарифів, які обґрунтовані причини їх завищення”, – зауважив пан Лещенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я