На голову Новини Не допустити вирізання верб і тополь у Вінниці

Не допустити вирізання верб і тополь у Вінниці

349
0

 З публікації у газеті 20 хвилин нам стало відомо про намір Вінницької міської ради вирізати всі верби і тополі у місті. Ми, вінничани глибоко обурені таким рішенням і вважаємо його аморальним та незаконним

 З публікації у газеті 20 хвилин нам стало відомо про намір Вінницької міської ради вирізати всі верби і тополі у місті. Ми, вінничани глибоко обурені таким рішенням і вважаємо його аморальним та незаконним. Відповідно до «Правил утримання зелених насаджень у містах України» видаленню підлягають аварійні та сухостійні дерева. Стан кожного дерева визначається під час обліку та інвентаризації зелених насаджень та фіксуватися у відповідних документах, як це прописано у розділі 14 «Правил».

 

Оскільки жодних документів з результатами інвентаризації не було оприлюднено, ми вважаємо дане рішення недоцільним і необґрунтованим, оскільки всі верби і тополі у місті не можуть одночасно бути аварійними. Оскільки верби і тополі складають близько 60% зелених насаджень нашого міста, не бачимо жодних підстав для видалення здорових дерев.

 

Ми вважаємо, що ліквідація такої значної кількості зелених насаджень помітно погіршить екологічну ситуацію у місті та створить неприпустимі загрози для здоров’я громадян. Рослинність у місті виконує перш за все не декоративну, а захисну функцію.

 

За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я на кожного жителя міста повинно припадати не менше 50 м2 зелених насаджень. Крім того, це погіршить зовнішній вигляд та туристичну привабливість нашого міста, зробить його менш комфортним для проживання.

 

Для нас, вінничан це категорично неприйнятно, тому и вимагаємо:

 

негайної відмови від безграмотного рішення щодо ліквідації всіх верб і тополь;

 

проведення незалежної оцінки стану зелених насаджень у Вінниці із залученням фахівців дендрологів представників громадськості та оприлюднення результатів у ЗМІ;

 

неухильного дотримання комунальними службами Правил утримання зелених насаджень у містах України;

 

вжиття заходів щодо збільшення площі озеленених територій у місті.

 

Підписати петицію можна тут:  change

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я