На голову Новини НБУ пояснює падіння курсу гривні зниженням експорту і продасть для стабілізації до...

НБУ пояснює падіння курсу гривні зниженням експорту і продасть для стабілізації до $100 млн на міжбанку

176
0

Національний банк у п’ятницю, 13 січня, оголосив аукціон з продажу до 100 млн доларів на міжбанківському валютному ринку.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ, передають Українські Новини.

Інформація про результати аукціону буде оприлюднена на сайті Нацбанку.

Пропозиції приймаються до 11:30.

У січні НБУ купив на аукціонах 23,8 млн доларів, продав – 106,2 млн доларів.

Нацбанк зазначає, що з початку 2017 року на міжбанківському валютному ринку зросла волатильність обмінного курсу гривні, пов’язана з обмеженим пропозицією іноземної валюти.

“У перші післясвяткові дні на міжбанківський ринок надходила для продажу валютна виручка, яка накопичувалася під час новорічних вихідних днів в Україні, які збігалися з робочими днями в США і Європі. Але цей фактор був тимчасовий. Зараз нижча, ніж у попередні місяці, пропозиція валюти призводить до традиційного для перших місяців року сезонного спаду ділової активності, який, зокрема, полягає в дещо меншому надходженні виручки від експорту врожаю агрокультур, які були основним джерелом іноземної валюти в осінні місяці”, – йдеться в повідомленні.

Водночас роль основного джерела валютної виручки поступово переймає металургійний експорт.

Цьому також сприяє світова цінова кон’юнктура завдяки подорожчанню сталі і залізної руди.

За таких умов Національний банк готовий виходити на ринок з валютними інтервенціями для згладжування надмірних коливань і має достатньо інструментів для цього.

Як повідомляли Українські Новини, Національний банк заявляє про очікування бізнесу щодо зниження курсу гривні до 29,16 UAH/USD у наступні 12 місяців.

Нагадаємо, в п’ятницю курс продажу готівкового долара в обмінних пунктах київських банків станом на 9:30 підвищився порівняно з 12 січня на 43,66 коп. до 28,8355 UAH/USD, курс купівлі – на 30,51 коп. до 27,9367 UAH/USD.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я