На голову Новини НАВІЩО КЕРНЕС ОГОЛОСИВ ВІЙНУ ХАРКІВСЬКОМУ ГУБЕРНАТОРУ КУЧЕРУ?

НАВІЩО КЕРНЕС ОГОЛОСИВ ВІЙНУ ХАРКІВСЬКОМУ ГУБЕРНАТОРУ КУЧЕРУ?

448
0
Рабинович, Кернес і Райнін вже працюють над тим, щоб оголосити недовіру новому губернатору Харківщини Олексію Кучеру.
Мета проста – показати Зеленському, що на Харківщині жодне питання не може бути вирішено без їх згоди…

Фото: УНИАН

На початку листопада президент України Володимир Зеленський призначив нового главу Харківської ОДА. Ним став нардеп від “Слуги народу”, відомий адвокат Олексій Кучер, який замінив на посаді креатуру Ігоря Райнін – Юлію Світличну. Вона очолювала область з 2016-го.

Призначенню нового губернатора передувала затяжна кулуарна боротьба за крісло, а після приходу в ОДА Кучера в області був запущений процес політичного переформатування…

Але старі політикани не збираються просто так здаватися. Геннадій Кернес, по суті, вже оголосив війну людині президента Олексію Кучеру, використовуючи для цього рейтингову на Харківщині проросійсько-сепаратистську політсилу ОПЗЖ і свою “стару владу”…

Битва за Харків.

Харківський мер Геннадій Кернес з тріском провалився на парламентських виборах. Проросійський “Оппоблок”, який об’єднався зі схожими на себе Партією світу і розвитку, “Наші”, “Відродженням” і “Довіряй справах”, очолювану Кернесом, в Раду не потрапив…

Також всі кандидати-мажоритарники, яких підтримував Кернес, програли на округах “слугам народу” і депутату кількох скликань Олександра Фельдмана. Після цього стало зрозуміло, що гряде справжня битва за Харків. “Слуга народу” планувала провести дострокові місцеві вибори в великих містах – Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові – раніше, аніж восени 2020 го, щоб на хвилі високих рейтингів збити старі еліти. Але поки що процес загальмувався, і це дало можливість Кернесу продумати технологію захисту.

Мер досить дружний з одним з лідерів ОТЗЖ проросійським Вадимом Рабиновичем і в даний момент як може використовує обласної ресурс цієї політичної сили.

Проросійська “Опозиційна платформа – За життя” Юрія Бойка, сепаратиста Віктора Медведчука, Вадима Рабиновича і корупціонера Сергія Льовочкіна посіла друге місце на виборах до парламенту, а також з 26,5% отримала “срібло” на Харківщині. Більше ОТЗЖ вдалося отримати голосів виборців лише в Донецькій і Луганській областях.

У Харкові подейкують, що з дня на день раніше опонент Геннадія Кернеса, колишній глава АП Петра Порошенка – Ігор Райнін займе крісло голови місцевої парторганізації. До слова, зв’язок Райнін з ОТЗЖ стала одним з факторів, який завадив Світличної продовжити кар’єру глави Харківської ОДА, незважаючи на те, що спочатку її підтримував навіть міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який знайшов спільну мову з Ігорем Райнін, а Кабмін рекомендував Зеленському залишити її у чолі області.

Однак на Банковій дізналися про союз Райнін і “Опозиційною платформи”, в якому Світлична розглядалася в якості конкурента Кернесу на місцевих виборах. Також в Офісі президента стало відомо і про заяву в НАБУ, яке написав харківський активіст Сосницький – людина Райнін і Світличної.

Стосувалося воно дій Вадима Слюсарева, координатора від “Слуги народу” на харківських округах, близької людини до одного із заступників Офісу президента Сергія Трофімова. Саме Слюсарева активно розглядали на посаду глави Харківської області. Він конкурував зі Світличною, але після громадського резонансу навколо елементів його біографії нібито з контрабандними справами і роботою помічником народного депутата від Партії регіонів Артема Пшонки (сина скандального генпрокурора Віктора Пшонки), президенту довелося публічно пообіцяти, що ця кандидатура не буде призначена. Після цього на токсичній Юлії Світличній в команді президента остаточно поставили хрест і призначили в область свою людину – Олексія Кучера.

Тепер колишні опоненти Кернес, Райнін і Світлична можуть об’єднатися під прапорами ОТЗЖ, щоб протистояти команді президента в регіоні і взяти реванш. Точніше, їх об’єднують головні бенефіціари партії. Вадим Рабинович в цілому повинен стати головним куратором від “Оппоплатформи” на Харківщині. Союз з Райнін і Світличної вигідний Кернесу, оскільки він ворогує з Аваковим.

Для Юлії Світличної також доглядають посаду. За інформацією джерел, вона повинна сісти в крісло заступника голови облради. У неї вже є важлива функція в облраді. Світлична очолює міжфракційну групу “Єдність та розвиток Харківщини”, в яку входять три чверті депутатів облради. Це солянка з депутатів від БПП, “Відродження” (пов’язана з Геннадієм Кернесом), “Нашого краю”, здебільшого “Оппоблока” і декількох депутатів з “Батьківщини”.

Завдання – прибрати Кучера.

За великим рахунком депутатів міжфракційної групи “Єдність та розвиток Харківщини” вже може бути достатньо, щоб висловити недовіру губернатору Олексію Кучеру. А Райнін і Світлична вже ведуть роботу в цьому напрямку. За даними джерел, ведуться переговори з членами фракцій в облраді, представниками комісій. Завдання досить глобальні: недовіра Кучеру, а також обвал рейтингів команди президента Зеленського в області. Кучеру будуть всіляко заважати з призначенням його людей і спробами зібрати команду якісних менеджерів. Завдання зробити зв’язку Кернес-Рабинович безальтернативними “стовпами” Харківщини, без “договорняках” з якими будь-яка діяльність в області неможлива. Банкову хочуть змусити узгоджувати з ними будь-які питання – політичні, кадрові, господарські.

Аваков, Ярославський та інші.

Потрібно розуміти, що Олексія Кучера відразу після призначення в ЗМІ активно пов’язували з Арсеном Аваковим. Нібито глава МВС і впливова особистість в Харкові чи не управляє губернатором, консультує його в призначенні потрібних людей на посади та підборі команди. Такі ж чутки ходять і про вплив на главу ОДА Ярославського і Слюсарева. Але Кучер, в першу чергу є представником команди президента Зеленського. І перед ним стоїть важливе завдання: протистояти старим елітам і сколотити команду під президентським брендом, здатну кинути виклик Кернесу і компанії на місцевих виборах.

До слова, якщо повернутися до Райнін, Світличної та побудови ними структури під ОТЗЖ, важливо відзначити, що перед багатьма депутатами може виникнути питання складності переходу з умовно патріотичного БПП в партію кума Путіна ОТЗЖ. Для цього також розглядається варіант створення саме під Світличну нового проукраїнського бренду в регіоні, який в майбутньому зможе перетягти електорат у БПП і частково “Слуги народу”.

Дивлячись на нові виклики, старі еліти будуть активно намагатися “вмонтувати” своїх людей в команду президента, а також будуть об’єднуватися навіть під брендом кума Путіна заради того, щоб, як можна швидше, збити Олексія Кучера і не допустити втрати влади в регіоні. У свою чергу, якщо Зеленський повторить помилки свого попередника і настане на люб’язно підставлені Кернесом граблі, то однозначно не зможе повторити свій успіх на місцевих виборах і втратить і без того кволе вплив на регіон.

Джерело