На голову Новини Науковці розповіли, як дітям з бідних сімей подолати стрес

Науковці розповіли, як дітям з бідних сімей подолати стрес

136
0

Мистецтво допомагає дозволяє дітям з малозабезпечених сімей впоратися зі стресом.

До такого висновку дійшли британські вчені з Університету Західного Честера, повідомляє znaj.ua

Раніше проведені дослідження показали, що діти з небагатих сімей частіше схильні до стресів. Це негативно позначається на фізичному, емоційному здоров’ї, а також на здатності до навчання. При цьому, заняття мистецтвом (танці, музика або малювання), значно знижують рівень стресу.

Для того, щоб з’ясувати це, вчені спостерігали за 310 дітьми від трьох до п’яти років з малозабезпечених сімей. Всі діти ходили на дошкільні заняття, де багато часу приділяли різними мистецтвами. Дослідники у випадковому порядку розподілили дітей по різних класах, в кожному з яких кількість і тривалість уроків з мистецтва були різними.

Вчені кілька разів за рік брали у дітей зразки слини вранці, після занять мистецтвом і після інших уроків. В результаті вдалося з’ясувати, що після занять мистецтвом рівень гормону стресу – кортизолу був нижче, ніж після звичайного уроку.

Крім того, відмічалось також загальне зниження рівня стресу в середині і наприкінці року. Водночас, ефективність занять мистецтвом залежить від того, наскільки швидко дитина може адаптуватися в класі.

Як повідомляв інформаційний портал “Знай.ua“, вчені розробили унікальний спосіб читання думок за допомогою смартфона, що дозволяє контролювати зміни настрою і врівноважувати свій стан.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я