На голову Новини Населення «наїлося» валюти і намагається позбутися її − економіст

Населення «наїлося» валюти і намагається позбутися її − економіст

185
0

Люди масово скуповували валюту, щоб виграти або заощадити на очікуваному зростанні курсу. І оскільки гривні зараз на ринку не багато, а при зростанні цін потрібно за рахунок якихось коштів проводити розрахунки, населення стало більше продавати валюти, щоб отримати гривню, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці директор рейтингового агентства IBI-Rating Григорій Перерва.

Люди масово скуповували валюту, щоб виграти або заощадити на очікуваному зростанні курсу. І оскільки гривні зараз на ринку не багато, а при зростанні цін потрібно за рахунок якихось коштів проводити розрахунки, населення стало більше продавати валюти, щоб отримати гривню, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці директор рейтингового агентства IBI-Rating Григорій Перерва.

 

 

Чистий продаж готівкової валюти населенням в лютому 2015 склав майже 126,5 мільйонів доларів. Таким чином, вперше з червня минулого року українці продали іноземної валюти більше, ніж придбали. Про це повідомляє НБУ. Нагадаємо, у лютому 2014 чиста купівля валюти населенням становила понад 782 мільйона доларів.

 

Докладніше про ситуацію на українському валютному ринку радіостанція Голос Столиціпоговорила з директором рейтингового агентства IBI-Rating Григорієм Перервою.

 

З чим пов’язані такі показники? Як пояснити стрибок продажу валюти населенням у лютому цього року?

 

− Населення просто вже наїлося, скажімо так, валюти, і зараз намагається почасти позбутися її, щоб отримати гривню. Оскільки гривні зараз на ринку не так багато, а при зростанні цін потрібно за рахунок якихось коштів проводити розрахунки.

 

Тобто у людей не вистачає гривні, і вони починають свою валюту продавати?

 

− Так. Тому що валюту всі вибрали в більшій кількості, ніж це було необхідно. Тобто це був, скажімо, свідомий відхід у валюту для того, щоб виграти або заощадити наочікуваному зростанні курсу.

 

Можна вже говорити, що паніка на валютному ринку пройшла?

 

− Поки ще рано говорити про це однозначно, оскільки для того, щоб пройшла паніка, має пройти досить тривалий період стабільності, хоча б до півроку. Однак перші якісь рухи, принаймні, бажання піти в гривню, мають місце бути.

 

Деякі банки з 13 березня почали стягувати з населення при продажу готівкової валюти військовий збір 1,5%. Причому ці 1,5% не скасовують минулі 2% до Пенсійного фонду, всього виходить 3,5%. Наскільки це логічний і правильний крок, враховуючи, що є чорний ринок?

 

− Існує думка, що народ вже отримав доходи, сплатив з них півтора відсотка військового збору, і після цього купує валюту або продає валюту. Тобто ніби як тут виходить подвійне оподаткування. З іншого боку, потрібно, напевно, ще довести, що ця операція є спробою отримати новий дохід. Треба тоді по ідеї стежити, скільки ти купив, скільки продав, скільки ти на цьому заробив, і тоді вже брати з цієї суми півтора відсотка.

 

Раніше Валерія Гонтарева заявила, що допускає зняття обмежень на валютному ринку при збереженні тенденції до стабілізації ринку. Які обмеження в першу чергу Нацбанк може зняти?

 

− Я думаю, що зняття будуть поступові. Тобто не відразу всі обмеження, які зараз існують, будуть скасовані. Там і продаж частини валютної виручки, і обмеження на купівлю валюти, і обмеження на зняття валютних депозитів. Очевидно, це буде йти покроково. Першим, можливо, буде знято обмеження на покупку валюти. Потім, швидше за все, на зняття валютних депозитів, щоб повернути довіру до банківської системи. А після цього − на продаж валютної виручки. Хоча послідовність може бути іншою, але рух буде поступовим, я не очікую, що будуть скасовані відразу всі обмеження.

 

Джерело: Голос Столиці

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я