Новини Нардеп від блока Петра Порошенка пропонує звільнити двох міністрів та прем’єра

Нардеп від блока Петра Порошенка пропонує звільнити двох міністрів та прем’єра

298
0

Триває люстрація. Але сьогодні є багато людей, які тихенько переходять з однієї роботи на іншу, чекають, поки про них забудуть. Насамперед це стосується судової та правоохоронної структур. Про це розповів народний депутат України від фракції Блоку Петра Порошенка Геннадій Ткачук.

Триває люстрація. Але сьогодні є багато людей, які тихенько переходять з однієї роботи на іншу, чекають, поки про них забудуть. Насамперед це стосується судової та правоохоронної структур. Про це розповів народний депутат України від фракції Блоку Петра Порошенка Геннадій Ткачук.

 

Нардеп від Блоку Порошенка пропонує звільнити двох Міністрів та Прем'єра

 

– Ті, що працюють у системі 20 років, дуже обізнані у всіх корупційних схемах. Вони не можуть боротися самі з собою. Треба залучати нових молодих перспективних людей, які будуть швидше боротися з корупцією. Українці цього чекають.

 

Ви наголосили, що деяких Міністрів треба звільнити. Яких саме?

 

– З моєї точки зору, Міністра внутрішніх справ, він вже рік на посаді, а також Міністра юстиції, теж більше року на посаді. Це стосується, безумовно, і Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

 

Арешт Міністра ДСНС та його заступника, на Вашу думку, – це постановка, спектакль?

 

– Я вважаю, що на засідання Кабміну ніхто не можу прийти просто так. А слідчий зайшов, і привів з собою ще кілька міліціонерів, які одягали кайданки. Це був показовий, спланований акт. Єдине, я погоджусь зі своїм колегою із "Самопомочі" Остапом Єднаком, що цю подію побачив весь світ.

 

Це один з плюсів?

 

– Є піар, а є конкретні справи. Будемо сподіватись, що це допоможе Україні в боротьбі з корупцією.

 

А чи не пов’язано це з тим, що якраз напередодні Арсенія Яценюка звинуватили у причетності до корупційних схем?

 

– Звинувачень завжди багато лунає. Втім, оцінку має дати Генеральний прокурор. На сьогодні є звернення самого Арсенія Петровича до Генпрокуратури стосовно перевірки діяльності Уряду, і його зокрема, щоб підтвердити або заперечити ті факти, які були озвучені. Зрозуміло, що правда криється в тому, що корупційні схеми продовжують працювати. Люди не відчули змін, хоча сподівалися на них після Революції Гідності. Все робиться поволі, а треба прискорюватися. До прикладу — хто призначав цього горе-чиновника? Хто лобіював його інтереси? Ця людина має нести, якщо не кримінальну, то хоча б моральну відповідальність. А це питання поки що тихенько зависло. Ніхто не каже, хто пропонував Міністра ДСНС на посаду.

 

І довго ще будуть тривати такі корупційні викриття?

 

– Поки у суспільства є попит, поки хочуть бачити, як карають корупціонерів, це буде продовжуватись.

 

Прижиттєве призначення суддів може завадити боротьбі з корупцію?

 

– Є декілька підходів до люстрації суддів: радикальний – всіх позвільняти і через конкурси набирати або тих самих, або інших, і таким чином очистити владу. А є інший шлях, яким зараз йде Міністерство юстиції. Вони діють згідно "Закону про очищення влади", але, на превеликий жаль, він пробуксовує. Якщо заступник Міністра юстиції повідомляє, що цього року буде перевірено 26 суддів, а в нас їх 9 тисяч, то нам потрібно 350 років, щоб перевірити всіх суддів. Спроможні українці стільки чекати?

 

Який тоді вихід?

 

– Один зі шляхів запропонував я: суддів призначають пожиттєво, якщо вони вже відбули 5-річний термін на посаді. Проте, якщо на них є скарги, якійсь звинувачення, врешті-решт, недовіра громадян, то Верховна Рада не може за них проголосувати, і вони суддями не стануть. Це буде політичне рішення, і допомога в очищенні влади. Сьогодні 19 вінницьких суддів відправили на доперевірку кваліфікаційної комісії. Адже на них були нарікання громадян. Якщо ці скарги не підтвердяться, то цих суддів будуть позиціонувати як чесних і незаплямованих. Інакше ж їм у суддівській системі працювати не можна.

 

Ви займаєтесь всіма суддями, чи тільки вінницькими?

 

– Всіма. Але земляки до нас частіше звертаються. Є також й одіозні судді, відомі всій Україні. До речі, Оксана Царевич, теж подається на пожиттєве призначення. Хоча вона зараз ходить з браслетом, і триває судове розслідування її справи. Та якщо не буде доведено судом її вину, кандидатура Царевич автоматично подається у ВР, і Рада буде вирішувати, чи залишати її пожиттєво суддею, чи ні. Ось приклад політичного рішення. Думаю, в Раді не знайдеться 226 голосів для того, щоб вона знову стала суддею. Ще один приклад: Конституційний суд. Пам’ятаєте, скасування Конституції Вищим Конституційним судом? Хоча згідно закону, це повинна робити Верховна Рада, і мати понад 300 голосів. А скасував Конституційний суд. І всі ці судді зараз працюють. Ми будемо їх перевіряти. Судді втратили відчуття свідомості, витворяють, що хочуть.

 

Джерело: vlasno.info

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я