Економіка Нафтові угоди Росії та Індії “підривають багаторічне панування долара” – Reuters

Нафтові угоди Росії та Індії “підривають багаторічне панування долара” – Reuters

293
0

Росія та Індія через санкції здійснюють більшість нафтових угод не в доларах, а в інших валютах, чим “підривають його багаторічне панування”.

Про це пише Reuters.

Індія розплачується з Росією за нафту, що поставляється у великих кількостях, дирхамом (валюта ОАЕ) і російським рублем.

При цьому Індія посідає третє місце у світі з імпорту нафти, а РФ після вторгнення в Україну та європейських санкцій стала її провідним постачальником.

Для Росії ж Індія стала головним покупцем нафти.

Торгівля нафтою з Індією є прикладом переходу до інших валют розрахунку крім долара, який може виявитися стійким, пише Reuters.

Заступник керуючого директора МВФ Гіта Гопінат заявила, що санкції щодо Росії можуть підірвати домінування долара, заохочуючи створення невеликих торгових блоків із використанням інших валют.

“Долар залишиться основною світовою валютою навіть у цих умовах, але фрагментація, безумовно, цілком можлива”, – сказала вона.

Крім Росії, напруженість між Китаєм та Заходом також підриває норми глобальної торгівлі, в якій домінують долар.

Росія володіє частиною своїх валютних резервів у юанях, у той час як Китай скоротив свої запаси в доларах, а Володимир Путін заявив у вересні, що Москва погодилася продавати газ до Китаю за юань та рублі замість долара.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я