На голову Політика НАБУ звинуватило керівництво України в блокуванні підозр корупціонерам!

НАБУ звинуватило керівництво України в блокуванні підозр корупціонерам!

184
0
НАБУ звинуватило керівництво України в блокуванні підозр корупціонерам

Організатори корупційних схем, викриті Національним антикорупційним бюро і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, готові на все, аби не допустити скерування їхніх справ до Вищого антикорупційного суду.

Про це заявляє пресслужба НАБУ.

“Найпопулярніша схема останнім часом — зобов’язати Генерального прокурора через суд змінити підслідність у справі, що розслідують НАБУ та САП, і передати її до іншого органу”, – зазначається в повідомленні.

У НАБУ вказують, що за останні пів року за такою схемою намагалися забрати:

  • справу “ВіЕБі Банку” – за фактом розкрадання 1,2 млрд грн кредиту, наданого Нацбанком;
  • “справу ОАСК” – за фактом захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП), а також втручання у діяльність державних діячів, зловживання впливом, суб’єктами, які виключно підслідні НАБУ (голова ОАСК та голова ДСА);
  • справу про спробу підкупу за 5 млн дол США керівників НАБУ та САП;
  • справу за фактом підкупу заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України – епізод у справі про розкраданні майна на 81 млн при будівництві квартир для Нацгвардії.

“Всі ці рішення мають спільне: вони суперечать закону. Адже розслідувати злочини, віднесені до підслідності НАБУ, може лише НАБУ, а ухвалювати судові рішення в них є виключною прерогативою Вищого антикорупційного суду України, що обумовлено КПК України”, – підкреслюють у відомстві.

НАБУ звинуватило керівництво України в блокуванні підозр корупціонерам 01

Нагадаємо, 14 грудня скандальний суддя Печерського райсуду Сергій Вовк ухвалив передати справу про розкрадання під час будівництва квартир для Нацгвардії, в якому фігурує заступник голови ОП Олег Татаров, з НАБУ в ДБР.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура подасть апеляцію на це рішення.

Джерело

#влада #НАБУ #САП #ДБР #ВАСУ