На голову Економіка НАБУ зобов’язали розслідувати багатомільйонний хабар Яценюку!

НАБУ зобов’язали розслідувати багатомільйонний хабар Яценюку!

469
0

Вищий антикорупційний суд зобов’язав Національне антікоррупцінное бюро (НАБУ) відкрити справу щодо дачі колишньому  прем’єр-міністру Арсенію Яценюку через його соратника і екс-парламентаря Миколи Мартиненка хабара в розмірі 6 млн доларів колишнім депутатом Верховної Ради Ігор Скосар за прохідне місце в списку “Батьківщини” на виборах парламенту в 2012 році.

Суд встановив, що 19 вересня заявник звернувся в НАБУ зі зверненням про вчинення кримінального злочину за фактом надання службовою особою неправомірної вигоди в розмірі 6 млн доларів екс-прем’єр-міністру через депутата Ради з метою отримання місця у виборчому списку політичної партії.

Зазначені дії, на думку заявника, містять ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу.

При цьому НАБУ відмовилося порушувати справу і повідомило, що цей злочин уже було предметом дослідження в кримінальному провадженні від 25.06.2015 за фактом одержання неправомірної вигоди депутатом Ради, тобто за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу.

Однак суд відкинув доводи НАБУ, оскільки дачу хабара як таку НАБУ не розслідував.

16 жовтня суд зобов’язав НАБУ зареєструвати кримінальне провадження та почати розслідування факту.

У травні Скосарь заявив, що не пам’ятає про свої слова про “покупку” місця в Раді за 6 млн доларів.

У 2017 році колишній депутат Верховної Ради Дмитро Добродомов повідомив у соціальній мережі Facebook, що кримінальне провадження за фактом отримання хабара Яценюком від Скосарь через Мартиненко за місце в списку “Батьківщини” було закрито через відсутність складу злочину.

В ході тих подій Яценюк був головою фракції “Батьківщина” в Раді.

Як повідомляли Українськi Новини, в листопаді 2018 року НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом зловживань владою колишнім прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком і міністром юстиції Павлом Петренко.

Джерело