На голову Новини НАБУ хоче, щоб з Розенблата і Полякова зняли недоторканність!

НАБУ хоче, щоб з Розенблата і Полякова зняли недоторканність!

206
0

Про це повідомив керівник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник на спеціальному брифінгу у вівторок.

“Подання щодо зняття депутатського імунітету з народних депутатів Розенблата і Полякова скеровані генеральному прокурору. Сподіваюсь, що генеральний прокурор оперативно відреагує на ці листи і направить подання до Верховної Ради”, – сказав Ситник.

Він також висловив сподівання, що за 2 пленарні тижні Верховна Рада зможе розглянути ці подання.

За словами Ситника, доказової бази, зібраної прокурорами і детективами, достатньо для висунення обвинувачень у хабарництві.

Керівник НАБУ зазначив, що нинішня справа про хабарництво отримана в результаті реалізації агентурної операції.

Ситник зазначив, вказана спецоперація здійснювалася спільно з Федеральним бюро розслідувань США.

Раніше на брифінгу також було повідомлено: народні депутати Борислав Розенблат (БПП) та Максим Поляков “Народний фронт” вносили за хабарі зміни в законодавство про видобуток бурштину. Про це в ході брифінгу заявив керівник САП Назар Холодницький.

 Ситник повдіомив: загалом по цій справі на сьогодні 6 особам повідомлено про підозру: 2 – охоронці нардепа, помічник, 3 представники об’єднання Депутатський контроль.

За словами Холодницького, депутати отримували грошові кошти від представника підприємтсва-нерезидента України, який вийшов на депутатів для налагодження видобутку бурштину, при чому запропонувавши змінити податковий та митний кодекс.

“Поляков залучив до цього Розенблата, оскільки останній є автором законопроекту, що регламентує видобуток так експорт бурштину”, – зазначив він.

“За вигоду Розенблат та Поляков внесли правки до законопроектів. Це правки щодо зменшення ренти за видобуток бурштину. За ці зміни вони отримали 15 тисяч доларів”, – пояснив Холодницький.

Народним депутатам Бориславу Розенблату та Максиму Полякову загрожує до 12 років ув’язнення.

Про це під час прес-конференції повідомив голова НАБУ Артем Ситник.

 Він зазначив, що момент передачі коштів було зафіксовано. “Це все зафіксовано. Самі розмови, за що кошти, суть схеми – все зафіксовано”, – сказав Ситник.

Він також повідомив, що цей злочин підпадає під статтю 368 КК – одержання хабара, санкція передбачає до 12 років позбавлення волі.

“Санкція статті 368 передбачає до 12 років позбавлення волі”, – зауважив Ситник.

Він додав, що були вилучені як кошти, що передавалися у понеділок –  200 тисяч доларів, так само було вилучено частину коштів, що передавалися раніше.

Як відомо, САП направила до Генпрокуратури подання про притягнення до відповідальності народних депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я