На голову Новини На Вишинському озері читали молитви, співали, купались у ополонках та пили горілку....

На Вишинському озері читали молитви, співали, купались у ополонках та пили горілку. Так вінничани відмічали свято Водохреща.

121
0

О півдні священики храму св. Кирила та Мефодія почали службу на деревному помості, який зробили для вірян над великою ополонкою для святкового купання. Та насправді люди почали купатись значно раніше.

О півдні священики храму св. Кирила та Мефодія почали службу на деревному помості, який зробили для вірян над великою ополонкою для святкового купання. Та насправді люди почали купатись значно раніше.

 

 Вінничани на Водохреща читали молитви, співали і купались у ополонках

 

— Купатись почали ще вночі. Спочатку, опівночі, прийшла якась весела компанія гультіпак. Вони окунулися, певно протверезіли, і пішли надолужувати втрачене. А потім люди пішли масово. Багато хто вважає, що вода має цілющі властивості з настанням 19 числа, — говорить Сергій Марінов, адміністратор парку "Дружби народів".

Найбільше людей зібралося на купіль в обід. Для них було прорубано три великих ополонки. Одну біля храму, іншу біля спортивних снарядів та ще одну на човниковій станції. З боку церковної ополонки, починаючи з першої години дня, чулися молитви та релігійні піснопіння. Це надихали вірян, стоячи перед мікрофоном, священники із церкви поруч. Люди, що зібралися біля цієї ополонки принесли з собою воду та їжу для освячення.

 

vodohr1

 

Vodohr3

 

В одночас біля іншої ополонки гриміли колонки.

— Ти ж мене підманула…, — голосно летіла аж ніяк не релігійна пісня з колонок біля іншої ополонки. Біля неї розкинулось з півдесятка наметів. Поруч було споруджено невеличку сцену, на якій радували народними піснями та танцями етноколиктиви "Черевички" та "Заграй" із Сосонки. Чувся запах шашликів та міцний горілчаний дух.

 

Vodohr6

 

Vodohr2

 

— Я прийшла наловити риби та відмітити свято Водохреща, – розповідає пенсіонерка Галина Рибачок, що влаштувала разом із своїми друзями пікнік на лавці над озером. Дійсно у її пакеті лежав не поганий улов. У своїй любові до рибалки Галина не одна. На кризі стояло що найменше 20 чоловіків, які тягнули рибин з висверленних власноруч ополонок.

 

— Зараз рибалити досить безпечно, лід міцний, тож любителі зимової рибалки можуть бути спокійні, — говорить прапорщик рятувальної служби Іван Медяний.

Він разом з колегами стояли декількома групами напоготові для допомоги у випадки надзвичайних ситуацій.

 

На святі було багато працівників міліції та декілька карет швидкої допомоги. Зі слів медиків та правоохоронців свято пройшло спокійно. Ніхто не хуліганив, ніхто не звертався із скаргами на здоров’я.

 

— Сьогодні вода цілюща. І хоч вона холодна, навряд чи я можу застудитись, — говорить Андрій Ркукін.

 

Він разом з друзями щороку на Водохреща пірнає в ополонку. Та вони роблять це лише раз на рік. Тоді, як інші учасники купань — справжні "моржі" регулярно купаються у холодній воді.

 

Vodohr4

 

Vodohr5

 

— Сьогодні кожен охочий, із нормальним здоров’ям може відчути себе "моржем". Та холодна вода не лише піднімає настрій. У цей день вона принесе вам вдачу та благословіння, — переконана головна "моржиха" Вінничини Раїса Іванова.

 

Після закінчення концерту вінничани ще довго пірнали у крижану воду. Священики завершили службу та покропивши людей та те, що вони принесли, і пішли до храму.

Фото Сергія Немирівського

Джерело: vlasno.info
 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я