На голову Новини На Вінниччині вже зафіксовано факти порушення виборчого законодавства

На Вінниччині вже зафіксовано факти порушення виборчого законодавства

991
0

У Вінницькій області зафіксовано 3 незначних факти порушення виборчого законодавства. Про це під час брифінгу 28 вересня повідомив т.в.о. начальника УМВС області Сергій Кримчук.

Він поінформував, що наразі триває підготовка органів внутрішніх справ до місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Сергій Кримчук нагадав, що з жовтня минулого року прийняті зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за порушення виборчого законодавства, повідомляє  i-vin.info

– Основна мета цих змін – не карати громадян, а не допустити порушень закону. Щоб вибори відбулися демократично і ніхто не зміг зашкодити вільному волевиявленню громадян, – заначив Кримчук.

000

Особливо серйозним є покарання, передбачене за підкуп виборців, яке стосується і тих осіб, які дають гроші, товар чи послуги, і тих, хто їх приймають. За це передбачено штраф у сумі 120 тисяч гривень або обмеження волі на строк до 3 років.

Зокрема, під час минулих виборів в області було відкрито 13 кримінальних справ за фактами порушення виборчого законодавства. Із них 6 було доведено до суду. Зокрема, у Ямпільському районі член виборчої комісії, яка здійснила процедуру голосуваня замість своїх родичів, отримала 5 років позбавлення волі, хоча і з однорічним випробувальним терміном.

Уже під час нинішньої виборчої кампанії зафіксовано три порушення, але вони незначні. Це пошкодження виборчої наочної агітації. 

Очільник обласної міліції нагадав, що на сайті УМВС створена інтерактивна мапа правопорушень, куди будь-який громадянин може подати інформацію про порушення виборчого законодавства. В міліції обіцяють, що протягом доби будуть здійснювати реагування на кожне таке повідомлення.

_SAM7004

Заступник начальника УМВС області Роман Мушак повідомив, що у Вінниці створено оперативний штаб з питань забезпечення законності під час виборчої кампанії. Загалом, порядок під час виборів забезпечуватимуть 2552 правоохоронці. Створено 6 груп швидкого реагування та 2 групи роботи з вибухонебезпечними предметами.

Із 15 жовтня весь склад міліції області переводиться на  посилений режим несення служби. Також міліціонерам допомагатимуть загони ДСНС, прикордонники Могилів-Подільського прикордонного загону, держохоронці та курсанти вінницьких навчальних закладів УМВС та ДСНС.

Нагадаємо, частина вінницьких кандидатів, що братимуть участь у місцевих виборах, підписали «Декларації відповідальності», гарантуючи тим самим чесну виборчу кампанію.

 i-vin.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я