Новини НА ВІННИЧЧИНІ У 5 РАЙОНАХ ОГОЛОСИЛИ КОНКУРС ГРАНТІВ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ СІЛ

НА ВІННИЧЧИНІ У 5 РАЙОНАХ ОГОЛОСИЛИ КОНКУРС ГРАНТІВ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ СІЛ

428
0

У 5 районах Вінниччини стартує конкурс мікрогрантових проектів «Село. Кроки до розвитку» для сільських мешканців. Всі бажаючі можуть запропонувати творчо-громадські ідеї для розвитку своїх територій і виграти грант у розмірі 40 тисяч гривень для втіленні їх у життя. Переможцями мають стати 20 проектів.

«Головне, щоб пропоновані проекти були соціально спрямованими. Завдяки цьому плануємо підняти хвилю підприємництва в області», – говорить голова правління товариства «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк.

Саме він ініціював конкурс мікрогрантів. «Ми хочемо, щоб у громадах перестали панувати споживацькі настрої, і у майбутньому вони самі змогли забезпечувати себе та свої родини коштами та навіть давати робочі місця іншим. Це буде не просто економічний проект. Це буде ментальний проект, який змінить свідомість людей», – сказав голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

Представники проекту повідомили такі деталі: конкурс розпочнеться у травні цього року.

Пропозиції можуть подавати мешканці сіл 5 районів області: Тульчинського, Тростянецького, Бершадського, Гайсинського та Немирівського.

Раніше за такою схемою підприємство “Миронівський хлібопродукт” підтримувало ініціативних підприємців та громади на Черкащині.

Валерій Коровій відзначив таку актуальну проблему нашої області: «Зараз у нашій області більшість малих фермерських господарств не мають статусу підприємця. Обробляють свій пай, тримають по 20 корів і 20 свиней, але ніде не зареєстровані як фермери. Сподіваємось, що конкурс сприятиме появі офіційних сільськогоспкооперативів та нових ферм». 

Для популяризації проекту його активісти об’їдуть усі 5 районів, проведуть навчальні семінари й нададуть консультації. А надалі обіцяють юридичний супровід.

Переможців оголосять у вересні. Пріоритет матимуть автори проектів, які живуть у селі.

Хоча й розглядатимуть всі проекти, подані на конкурс.

За словами Юрія Косюка, головне –  ідея проекту. «Хочу зазначити, що якраз у селах найбільша проблема з працевлаштуванням. Ми це побачили на прикладі Черкаської області. Саме там ми першими впровадили такий проект. Люди спочатку були налаштовані скептично, але згодом побачили, що багато залежить від них самих, і вони власними руками можуть поліпшити собі життя. Це ж елементарно: пофарбувати паркан, облаштувати парк… Почнімо з себе – змінимо будинок, свою вулицю, своє село -тоді і побудуємо успішну країну». 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я