На голову Економіка На Вінниччині перевірили якість води у Південному Бузі.

На Вінниччині перевірили якість води у Південному Бузі.

190
0

У водоймі виявили нікель, кадмій і нафталін.

Фахівці державного агентства водних ресурсів перевірили 7 об’єктів басейну Південного Бугу. Три з них – на Вінниччині: «Панорама» у Вінниці, в селі Сільниця Тульчинського району та село Маньківка Бершадського району. У водоймі знайшли кадмій, нікель, нафталін та флуорантен – речовини належать до найбільш токсичних важких металів.

«Відібрані проби води були досліджені у лабораторії моніторингу вод Західного регіону та лабораторії моніторингу вод Східного регіону Держводагентства на вміст забруднюючих хімічних (пріоритетних) та фізико-хімічних речовин за європейськими стандартами», – повідомили у Держагенстві водних ресурсів.

У воді виявили забруднюючі речовини – кадмій, нікель.

Можливі шляхи надходження:

  • Основним джерелом забруднення є поверхневий стік з урбанізованої території.
  • Потрапляння важких металів у поверхневі води здійснюється внаслідок внесення в ґрунт сільськогосподарських угідь мінеральних добрив, та пестицидів.

Тульчинський район, село Сільниця

У воді виявили – флуорантен, нафталін, кадмій, нікель.

Можливі шляхи надходження:

  • Основним джерелом забруднення є поверхневий стік з урбанізованої території.
  • Флуорантен використовується у хімічній промисловості для виготовлення флуоресцентних барвників, та як вихідна речовина в синтезі деяких лікарських засобів. Іншим джерелом забруднення є спалювання автотранспортом палива та нафтові забруднення.
  • Похідні нафталіну застосовують для отримання барвників та вибухови речовин, в медицині застосовується як інсектицид.
  • Потрапляння важких металів у поверхневі води здійснюється внаслідок внесення в ґрунт сільськогосподарських угідь мінеральних добрив, та пестицидів.Село Маньковка Бершадского района Винницкой области

Бершадський район, село Маньківка

У воді виявили кадмій та нікель. Можливі шляхи надходження:

  • Потрапляння важких металів у поверхневі води здійснюється шляхом внесення в ґрунт сільськогосподарських угідь мінеральних добрив, та пестицидів.
  • Антропогенним джерелом надходження нікелю у поверхневі водні об’єкти є спалювання великої кількості кам’яновугільного палива.

Вміст зазначених показників в усіх трьох басейнах Південного Бугу не перевищує екологічних нормативів якості для пріоритетних речовин, визначених наказом Міністерства екології та природних ресурсів.

Але водночас усі речовини належать до чотирьох найбільш токсичних важких металів.

Джерело

#влада #екологія #вода #токсини #здоров’я