На голову Новини На Вінниччині з’явилось перше енергоефективне село

На Вінниччині з’явилось перше енергоефективне село

174
0

У Вінницькій області з’явилось перше село – Северинівка, яке у забезпеченні теплом соціальних закладів повністю відмовилось від використання природного газу, перейшовши на альтернативні види палива.

У Вінницькій області з’явилось перше село – Северинівка, яке у забезпеченні теплом соціальних закладів повністю відмовилось від використання природного газу, перейшовши на альтернативні види палива.

 

Реалізація проекту із альтернативної енергетики у цьому населеному пункті розпочалась ще у 2005 році. Наразі село відмовилось від дорогого імпортного газу та обігріває соціальні заклади за допомогою тирси, дров, а також акумулюючи енергію землі та сонця.

 

Северинівка перетворилась на своєрідну енергонезалежну «Мекку», куди їдуть переймати досвід небайдужі чиновники з усієї України. Аби процес засвоєння матеріалу був максимально предметним та результативним, у селі створено навчально-демонстраційний Центр енергоефективності, у якому охочих вчать впроваджувати енергоефективні програми. Аналогічні заклади працюють у багатьох населених пунктах Європи, в межах України – це поки що поодинокі випадки.

У Северинівці на досягнутому не зупиняються – наразі планують організувати енергокооператив, який має об’єднати зусилля щодо використання відновлювальних джерел енергії і сусідніх сільських громад. Також у селі мають намір створити потужне комунальне підприємство, яке б забезпечувало тепловою енергією, отриманою з альтернативних видів палива, не тільки школи, дитсадки та амбулаторії, а також комерційні приміщення й житлові будинки.

 

7.jpg

 

В умовах різкого зростання цін на викопні енергоресурси, недовиробництва електроенергії в Україні, северинівці чи не єдині в країні підготувались до викликів часу. Адже рух у напрямку напрацювання ефективних інструментів енергетичної самостійності сьогодні означає підвищення рівня життя.

 

Джерело: ecotown
 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я