На голову Новини На Вінниччині після хімічної обробки поля у корови відпало вим’я

На Вінниччині після хімічної обробки поля у корови відпало вим’я

430
0

 У селі Мізяківські Хутори Вінницького району після хімічної обробки поля похворіли корови. З півсотні тварин, яких випасали неподалік, у близько десяти діагностували складні хімічні опіки. Одну корову довелось убити.

 У селі Мізяківські Хутори Вінницького району після хімічної обробки поля похворіли корови. З півсотні тварин, яких випасали неподалік, у близько десяти діагностували складні хімічні опіки. Одну корову довелось убити.

"Поле обробляли з літака. Коли той розвертався, хімія і на наше пасовище нападала. Прийшла моя Ласунка з пасіння, ми її – доїти, а у неї на дійках – пухирі! Морда жовта, також в пухирях. А на другий день у неї так ті дійки попрогнивали, що дві відвалилися. Ветлікар мені сказав, що корову треба здавати на м’ясо. От мені за неї і дали чотири тисячі. А де тепер візьму щ

е п’ять тисяч на нову корову? Запропонували одну за дев’ять. Цей орендатор поля обіцяв відшкодувати", – розповів власник Федір Лисун.
Протягом наступних двох днів у сусідів Лисуна з подібними діагнозами похворіли ще близько десяти корів. Їх встигли врятувати.

"Опіки тварини отримали, коли лягали на траву з отрутою. У корови, де вим’я – найніжніші тканини. Поки можна однозначно говорити лише про одне. Ця хвороба – не інфекційна. Загрози іншим тваринам від тварини нема. Лікувати можна, використовуючи спеціальні мазі та застосовуючи уколи. Відібрали для лабораторних аналізів проби ґрунтів, молока та сечі корів. Коли будуть готові результати, можна буде давати остаточні висновки стану здоров’я тварини та якості молока", – розповів Віктор Герасименко з районного управління ветеринарної медицини.
Наразі орендар поля вирішує, чи буде відшкодовувати збитки усім потерпілим селянам.

"Я вам зараз покажу книжку. "Декват" – хімічний препарат, яким обробляли поля, не такий вже і небезпечний. Самі почитайте", – повідомив заступник орендаря Сергій Ванжула.

Селяни бояться пити молоко. Їм заборонили випасати корів на пасовищі.

"Маємо вигонити по своїм травникам", – пояснила місцева Ніна Семеневич.

"А ми молоко віддаємо свиням. А куди дівати?", – додала сусідка Ольга.

Джерело: Gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я