На голову Новини На сайті президента розміщена петиція для внесення змін в закон №Закону від...

На сайті президента розміщена петиція для внесення змін в закон №Закону від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу». ВАЖЛИВО!

284
0

Електронна петиція щодо збільшення персональної відповідальності державних службовців за шкоду заподіяну фізичним та юридичним особам незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю під час здійснення ними своїх повноважень

ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:

З 01 травня 2016 року набере чинності Закон України «Про державну службу» (Закон від 10.12.2015 № 889-VIII) (далі – Закон). Ще до набрання чинності зазначеним Законом не є помітними сумління державних службовців щодо виконання своїх обовязків. 
У звязку з цим пропоную внести відповідні зміни до Глави 3. (Матеріальна відповідальність державних службовців) статті 80 Закону від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу», а саме: 

     1. Передбачити особисту персональну відповідальність за матеріальну та моральну шкоду, заподіяну фізичним та юридичним особам незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю державних службовців під час здійснення ними своїх повноважень.

     2. Заподіяні збитки повинні відшкодовуватися в першу чергу за рахунок майна та власних коштів чиновника, а лише потім (у випадку недостачі чи відсутності майна, на яке можна звернути стягнення) за рахунок держави (наразі Закон трактує все навпаки).
Внесення таких змін дасть змогу фізичним та юридичним особам звертатися за захистом своїх порушених прав, що різко скоротить невиправдані перевірки організацій, установ, підприємств; підвищить рівень обслуговування фізичних та юридичних осіб; прискорить надання дозвільних та інших погоджувальних документів, які зараз отримуються бюрократичним шляхом.

    3. З частини 2 статті 80 Закону вилучити фразу «має право» (зараз дана фраза не конкретизує, що за наслідки буде відповідати саме чиновник, а дає подвійне право державі звернутися з вимогою про регрес до службовця, або взагалі не звертатися і нести за нього відповідальність). Натомість дану частину викласти в такій редакції: «Держава в особі суб’єкта призначення негайно звертається з вимогою у розмірі та порядку, визначених законом, до…» і далі по тексту. 

    Персональна відповідальність існує у Польщі та деяких інших країнах Європи. 
      Наведені норми нададуть змогу підвищити відповідальність посадових осіб державних органів та керівників державних підприємств, створить механізми для повернення “розтрачених” бюджетних, державних коштів, а також коштів приватних осіб та підприємств всіх форм власності, знизить ризики “розбазарювання” існуючих державних цілісних майнових комплексів та майна приватних підприємств, а також зведе до мінімуму похибки та бездіяльність субєктів держави на місцях.
Зараз в Україні чиновник фактично є безкарним, його матеріальна відповідальність перед іншими особами відсутня або зведена до мінімуму, при тому що фізичні та юридичні особи часто несуть невиправдані збитки за діяння, а також професійні помилки державних службовців.

ПРОШУ ПІДТРИМАТИ ЗАЗНАЧЕНУ ПЕТИЦІЮ!

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я