На голову Новини На Євромайдані створено бойовий підрозділ «Амазонки Майдану»

На Євромайдані створено бойовий підрозділ «Амазонки Майдану»

107
0

 У середу, 5 лютого, на барикадах у центрі столиці був створений новий бойовий підрозділ «Амазонки Майдану», який складається виключно з дівчат. Потрапити туди зовсім непросто, а витримати щоденні тренування амазонок ще складніше.

 У середу, 5 лютого, на барикадах у центрі столиці був створений новий бойовий підрозділ «Амазонки Майдану», який складається виключно з дівчат. Потрапити туди зовсім непросто, а витримати щоденні тренування амазонок ще складніше.

Журналістам вдалось поспілкуватись з однією із «войовничих» дівчат. Якщо два місяці тому протестувальниця Яна носила підбори, сукні та гарні зачіски, то зараз на ній товста куртка, на ногах – штани з дірками від осколків гранат, а обличчя закриває балаклава.

«З приводу манікюрів і всього іншого, я зрозуміла, що тут я не дівчина, а тут я боєць. Якщо дівчина вдягає маску і береться за палку, то це, напевно, не її вина, а вина того, хто до цього призвів», – розповідає активістка.

Для неї все розпочалося наприкінці листопада під стелою на Майдані. Вона – одна із тих студенток, яким перепало під час зачистки: «беркутівець» одним ударом вибив їй плече.

«Мені не подобається, коли б’ють мене, коли б’ють людей. Я зрозуміла, що надалі не може бути розмови, надалі вже треба якось діяти і виборювати», – пояснила дівчина свою мотивацію перебування на Майдані.

Як потрапила до підрозділу на Грушевського, не розповідає. Каже, все сталося саме по собі. Дівчина із заможної родини, мама давно померла, а її виховував тато, призвичаїв до самостійності. Плюс активно займалась кікбоксингом і тенісом.

У руки журналістів потрапило відео, з якого видно, як дівчата тренуються у таборах. Їх небагато, вони витривалі, вміють стріляти та виготовляти вибухівку, але учасниця протестів Яна взагалі особлива, – вона робить це все дуже добре, тому одна з небагатьох, хто був на Грушевського.

«Раніше до цього я ніколи не запалювала коктейлі. Раніше я ніколи так не ненавиділа людей. Такої ненависті до людей по ту сторону барикади у мене не було ніколи», – розповідає дівчина про недавні бойові дії біля стадіону ім. Лобановського. Зараз її робота на барикадах передбачає замішування «коктейлів молотова».

«Я пишаюсь, безумовно, такими дівчатами. Але з іншого боку, наявність таких дівчат свідчить про недостатню якість чоловіків», – коментує появу на Грушевського «Амазонок Майдану» Ігор Криворучко, керівник одного із загонів «Правого сектора», голова соціал-національної асамблеї.

Сама Яна нічого дивного у цьому не бачить. Хоч сама й киянка, спить покотом разом із усіма іншими. Ті, хто був поруч під час сутичок, їй тепер брати. «Важко не довіряти людині, яка отримала поранення, закривши тебе собою», – резюмувала дівчина.

Джерело: СТБ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я