На голову Новини Ми два роки самі фінансуємо «ДНР-ЛНР», — депутат

Ми два роки самі фінансуємо «ДНР-ЛНР», — депутат

83
0

Майже 2 роки в країні йде війна, яку ми досі називаємо АТО, а окуповані території сором’язливо фігурують у законодавстві України як «окремі райони Донецької та Луганської області». Росія почала гібридну війну, Україна натомість симулює гібридний мир.

Ведеться дискусія про проведення виборів для «реінтеграції» «ДНР» та «ЛНР» до складу України, йдеться навіть про закріплення у Конституції «особливостей місцевого самоврядування» для цих територій. Більше того, ми по суті самі фінансуємо окупантів, торгуючи з ними. Українське законодавство не те що не заважає, а навіть сприяє забезпеченню окупаційних військ необхідними для них ресурсами, зокрема електроенергією, яка є критично необхідною для функціонування, наприклад, ворожих радіолокаційних систем.

Відсутність визначення межі тимчасово окупованої території, режиму її перетину особами та порядку перевезення через неї товарів призводить до масової корупції на контрольних пунктах в’їзду-виїзду та контрабанди.

Це політика «страуса» з боку держави — всі знають про контрабанду, про вугілля, яке ми купуємо в ДНР, про корупцію на пунктах в’їзду-виїзду до окупованих територій, про продаж електроенергії, але врегулюванням проблеми займаються — активісти, що блокують постачання товарів до Криму.

Ми зареєстрували законопроект «Про тимчасово окуповану територію України». Цей законопроект пропонує декілька важливих речей, головні з яких:

· Забороняє постачання на окуповані території паливно-енергетичних ресурсів та води. Це означає, що Уряд не зможе постачати, наприклад, електроенергію до Криму.

  • · Забороняє ввезення вантажів (товарів) з окупованих територій окрім особистих речей громадян. Тобто Уряд не зможе купувати вугілля в ДНР і ми не будемо фінансувати терористів.
  • · Встановлює правовий статус державного і митного кордону для лінії розмежування. Це означає, що якщо ми не можемо контролювати кордон з Росією, то принаймні ми маємо контролювати кордон з «ДНР» та «ЛНР».
  • · Забороняє проведення виборів та референдумів на тимчасово окупованій території. Тому що неможливо проводити вибори за українським законодавством на територіях, де немає держави Україна. Тому що після терактів в Парижі Президент США заявив, що терористи мають бути знищені. Знищені, а не обрані.
  • · Дозволяє провезення особистих речей та гуманітарної допомоги. Це дозволить забезпечити людей необхідним.

Я не маю жодних ілюзій і свідома того, що за політикою «страуса» держави стоять інтереси окремих людей, які роблять бізнес на цій війні. По суті один з небагатьох шансів цього законопроекту перетворитися на закон- це тиск з боку суспільства. Нам просто необхідно припинити ховати голову у пісок і протистояти росії на всіх напрямках, в тому числі і на економічному.

автор: Оксана Сироїд

СОЦпортал

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я