На голову Новини Москаль про блокаду фур: з Росією або торгувати, або воювати

Москаль про блокаду фур: з Росією або торгувати, або воювати

110
0

Керівник Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль відкрито підтримав активістів, які в четвер почали блокувати проїзд російських транспортних засобів.

У заяві на своєму персональному сайті губернатор Закарпаття твердить, що активісти мають право висловлювати таким чином свою громадянську позицію. Геннадій Москаль вважає, що Україна має адекватно реагувати на заборони і обмеження для українських громадян і компаній з боку Росії, повідомляє ввс

“Громадські активісти висловлюють свою позицію, на яку мають право. Акція не стосується автомобілів з українськими номерами або номерами інших країн, усі вони безперешкодно в’їжджають в Закарпаття, ніяких блокувань автотраси або пов’язаних із цим ексцесів немає”, – сказано в заяві пана Москаля.

“Якщо поляки не пускають російські фури через свою територію, якщо Росія не пускає до себе українські товари, вводить обмеження щодо в’їзду наших громадян, а мені, як голові ОДА, взагалі заборонила в’їзд на свою територію, то Україна повинна діяти адекватно”, – твердить голова Закарпатської ОДА.

Геннадій Москаль повідомив, що готує звернення до уряду України, який, на його думку, має висловити з цього приводу (Блокування російських фур.- Ред.) свою принципову позицію та ухвалити відповідні нормативно-правові акти.

“Або ми з Росією воюємо, або торгуємо”, – підсумував він.

Фурам з РФ – розворот

Акція з блокування фур російських перевізників стартувала в четвер в селі Нижні Ворота Воловецького району (Закарпатська обл.). Закарпатські активісти оголосили про створення блокпостів. Згодом до них долучилися активісти Волинської області.

закарпаття

В управлінні поліції Волинської області ВВС Україна повідомили, що активісти та ветерани АТО не пропускають в Україну російські вантажівки, які в’їжджають у Волинську область з Білорусі.

Активісти перебувають на узбіччі поблизу пункту пропуску Доманове у Ратнівському районі, не пропускаючи російські фури, проте не блокують рух транспорту.

Як розповів ВВС Україна координатор блокади у Волинській області Дмитро Василенко, активісти розвернули чотири фури, інших про ситуацію попереджають білоруські прикордонники й ті більше не їдуть до України.

У четвер подібна акція розпочалась на в’їзді до Закарпатської області, через яку фури мали їхати до Словаччини та Угорщини.

Акція відбувається на тлі того, що днями Польща заборонила в’їзд на свою територію російському вантажному транспорту.

Тому фури, що їхали з Росії до ЄС через Білорусь, почали в’їжджати до України на Волині, щоб потрапити через Закарпаття до Словаччини чи Угорщини.

З 1 січня Росія заборонила український транзит до Казахстану, проте Україна відмовилась офіційно оголошувати заборону у відповідь.

На Закарпатті активісти, які в четвер почали блокувати російські фури, продовжують стояти на автошляхах, підтверджують у поліції.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я