Новини Мораль як інструмент політичної цензури

Мораль як інструмент політичної цензури

345
0

Щоб запобігти небезпеці, слід закликати депутатів не голосувати за цей проект у другому читанні. Журналісти і громадськість мають звертатися до авторів законопроекту, щоб ті відкликали його; мають також звертатися до депутатів і пояснювати їм, які є технології, що можна контролювати, а що ні. Бо це вже не філософські розмови про мораль та етику, а конкретні технології цензури.

 

 Проблеми моралі та її захисту завжди хвилювали суспільство та викликали серйозні дискусії через неоднозначність її розуміння та тлумачення. От і зараз саме мораль і її дотримання стали у центрі уваги депутатів різних фракцій, які зареєстрували законопроект "Про захист суспільної моралі", і який парламент вже навіть встиг підтримати у першому читанні.

В цьому законопроектові під личиною захисту суспільної моралі від негативного впливу Інтернету приховані небезпечні тенденції до встановлення цензури, принаймні про це заявляє ряд впливових політиків та медіа експертів. Так за словами виконавчого директору Інституту масової інформації Вікторії Сюмар новий законопроект «це надзвичайно потужний інструмент цензури, він установлює суттєві обмеження в медійній сфері, ще й передбачає закриття ЗМІ за порушення. Головне – що ці обмеження можна трактувати надзвичайно довільно, там дуже далеко до чітких критеріїв та визначень. Це, фактично, загроза для всіх ЗМІ, особливо інтернету й телеканалів. Ось, наприклад, різниця між порнографією та еротикою – я думаю, світове кіномистецтво давно вже вийшло за межі розуміння проекту цього закону й того, що є припустимим у сфері мистецтва. Можливо, в законі є деякі позитивні речі, але вони тонуть у негативі та неадекватності.

За її словами, щоб запобігти небезпеці, слід закликати депутатів не голосувати за цей проект у другому читанні. Журналісти і громадськість мають звертатися до авторів законопроекту, щоб ті відкликали його; мають також звертатися до депутатів і пояснювати їм, які є технології, що можна контролювати, а що ні. Бо це вже не філософські розмови про мораль та етику, а конкретні технології цензури.

Схожої думки й Почесний голова Незалежної профспілки «Голос народу» Віктор Малиновський, за словами якого запровадження подібного законопроекту може призвести до системних утисків та закриття опозиційних сайтів. «Наша країна вирізняється подвійними стандартами. Гарні пропозиції та наболілі реформи можуть перетворюватись на фактичний лобізм чиїхось бізнесових та політичних інтересів. Щось схоже може статися і з «надмірною» опікою над суспільною мораллю, яка де-факто стане підставою для закриття неугодних для влади ЗМІ» – зауважив Віктор Малиновський.
 

Також непокоїть громадськість перелік підстав для можливого закриття Інтернет – видання, до яких віднесено навіть «нецензурні та брутальні слова». На перший погляд це виглядає нормально, але на практиці це означає, що більшість гострих телепередач в яких політики відверто сперечаються та часом навіть чубляться доведеться закривати, а отже в Україні гострі політичні баталії залишаться в минулому.

Крім того, новий законопроект необґрунтовано збільшує владні повноваження Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, створюючи ще більше можливостей для корупції, тиску на громадянське суспільство та засоби масової інформації.
Широке невдоволення подібними законодавчими новаціями вилилось у написання відкритого звернення до вищого керівництва держави, з яким звернулися ряд громадських організацій та ЗМІ: 
 

Президенту України
Януковичу В.Ф.
Міністру юстиції України
Лавриновичу О.В.
Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.

 

ЗВЕРНЕННЯ


Ми, ті, що підписалися нижче, звертаємося до Вас із вимогою скористатися повноваженнями, наданими Вам чинним законодавством, для проведення експертизи Проекту Закону України 7132 від 15.09.2010 про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» та попередження пов’язаних із прийняттям цього закону перешкод для реалізації основоположних прав та свобод людини.


На наше глибоке переконання, вказаний законопроект не відповідає критеріям якості законодавства і несе загрозу реалізації права кожного свободо виражати свої погляди, гарантованого статтею 10 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та статтею 34 Конституції України.


З огляду на вищезазначене, на підставі Конституції України, Закону України «Про Кабінет міністрів України», Статуту Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії),


ПРОСИМО:


– направити Проект Закону України 7132 від 15.09.2010 про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанську комісію).


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я