Новини Моніторинг забезпечення міськими радами доступу до публічної інформації

Моніторинг забезпечення міськими радами доступу до публічної інформації

398
0

Центр Політичних студій та аналітики опублікував фінальний звіт по кампанії “Знати, щоб діяти!”. Кампанію мала на меті перевірити розуміння органами місцевого самоврядування закону “Про доступ до публічної інформації” та оцінити його виконання на місцях.

Протягом вересня-листопада 2015 року Центр провів кількісний та якісний моніторинг серед 120 міських рад. Ціллю моніторингу було визначити рівень відкритості міських рад відповідно до вимог чинного інформаційного законодавства України з точки зору забезпечення доступу громадян до публічної інформації, шляхом надання відповідей на інформаційні запити, а також оприлюднення необхідної публічної інформації на офіційних веб-сайтах.

Моніторинг здійснювався за принципом об’єктивності дослідження. Він відображає поточну оцінку оприлюднення публічної інформації на офіційних сайтах органів місцевого самоврядування  та надання її у відповідь на запити, згідно критеріїв та параметрів визначених у методології і не залежить від суб’єктивної думки і волі осіб, що проводили дослідження.

Оцінка рівня відкритості та прозорості органів влади вираховувалась за такою шкалою:

  • Цілком закриті від 0% до 33%
  • Частково закриті  від 34% до 58%
  • Мінімально відкриті  від 59% до 75%
  • Недостатньо відкриті  від 76% до 91%
  • Цілком відкриті  від 92% до 100%

Максимальна кількість балів, яку розпорядники могли отримати за відповідь на запит – 6 балів. Максимальна кількість балів, яку розпорядники могли отримати при моніторингу наповнення їхніх сайтів – 254 бали. Рівень відкритості та прозорості органів влади вираховується на основі кількості балів, яку  вони отримали під час моніторингу.

За результатами моніторингу, що тривав у п’ять етапів протягом трьох місяців з вересня по грудень 2015 року, середній рівень відкритості міських рад в України становить 54%. Це говорить про те, що в цілому міські ради є мінімально відкритими. Однак, рівень відкритості міських рад обласних центрів, обласного значення та звичайних (малих) міст суттєво відрізняються.

Таким чином, найкраще надають публічну інформацію на запити міські ради обласних центрів, середній рівень відкритості яких становить 69%. Гірша ситуація з середнім рівнем відкритості міських рад обласних центрів, який становить 57%. Однак, зовсім низький середній рівень відкритості у міських рад звичайних (малих) міст – 37%.

Таким чином, до трійки лідируючих областей увійшли Дніпропетровська, Волинська та Хмельницька області, однак вони всеодно є «недостатньо відкритими». В цей час, міські ради Житомирської, Кіровоградської та Луганської областей, очолюють список з кінця.

Центр політичних студій та аналітики

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я