На голову Новини Молдова заборонила георгієвську стрічку

Молдова заборонила георгієвську стрічку

153
0

 Ліберальна партія Молдови внесла до парламенту законопроект, згідно з яким громадяни, що демонструють або використовують символ жовто-чорної георгіївської стрічки, будуть штрафуватися.

 Ліберальна партія Молдови внесла до парламенту законопроект, згідно з яким громадяни, що демонструють або використовують символ жовто-чорної георгіївської стрічки, будуть штрафуватися.

Про це передає «УНН» з посиланням на молдавські ЗМІ.

«Проект передбачає штраф для фізичних осіб в розмірі до 2400 леїв (трохи більше 200 доларів), а для юридичних – 4000 леїв (трохи менше 400 доларів). Свою ініціативу ліберали пояснюють тим, що «використання цього символу створює напругу в суспільстві, укладаючи в собі певний рівень небезпеки і заклик антинаціонального характеру», – йдеться у повідомленні.

У пояснювальній записці при цьому йдеться, що стрічка має відношення лише до періоду Російської Імперії, а зовсім не до розгрому фашизму. Також депутати вважають, що «останні події на сході України ясно свідчать про справжнє призначення цієї стрічки».

«Велика частина сепаратистів і прихильників федералізації України вважають, що їх символ – це георгіївська стрічка. Тобто вона стала символом сепаратизму, беззаконня, нестабільності і сотень жертв сепаратистів. На сході Молдови також є вогнище сепаратизму, військову і політичну підтримку якому надає Росія. У цих умовах використання на території Молдови в політичних, соціальних та культурних цілях Георгіївської стрічки є загрозою для територіальної цілісності Молдови», – переконані представники ліберальної партії.

Нагадаємо: з 12 липня 2012 до 5 червня 2013 року у Молдові діяла заборона на використання комуністичної символіки в політичних цілях і пропаганда тоталітарної ідеології.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я