Війна Мобілізація в Україні: Рада готує низку змін до законодавства про військову службу

Мобілізація в Україні: Рада готує низку змін до законодавства про військову службу

252
0
Законодавство щодо мобілізації та служби у ЗСУ невдовзі зміниться. Низку нововведень спільно з військовими вже відпрацьовують у Верховній Раді. Про це розповів перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.
 

Ключові зміни стосуватимуться надання тривалої відпустки тим, хто пережив пекло російського полону, відкривається можливість відставки з військової служби особам без громадянства, іноземцям та людям з інвалідністю.Також впроваджуються нові правила для жінок-курсантів. Планують врегулювати питання демобілізації бійців ЗСУ. Цимбалюк підкреслив, що нововведення стануть важливим кроком у напрямку оптимізації військової системи країни.

Що зміниться у мобілізації та військовій службі?

У законодавстві про мобілізацію та військову службу планують змінити питання відпустки для тих, хто повернувся з полону, вдосконалити питання проходження ВЛК, питання права на відстрочку, питання демобілізації. Загалом, пропонують такі зміни:

  • відпустка у 90 днів із забезпеченням фінансового відшкодування для громадян, що повернулися з полону;
  • врегулювання порядку документів, які необхідні для проходження медичного огляду (ВЛК) військовослужбовців або військовозобов’язаних, а також під час лікування після поранення;
  • врегулювання права на відставку з військової служби для осіб без громадянства чи іноземців;
  • врегулювання права на відставку з військової служби особам з інвалідністю I чи II групи;
  • можливість звільнення або демобілізації жінок-курсантів, які достроково розірвали контракт.

Також хочуть врегулювати право на відстрочку для педагогів, викладачів вищих навчальних закладів та студентів. Парламент також розглядає можливість надання права на демобілізацію для бійців термінової служби.

В Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію. У грудні 2023 року призиватимуть військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Також у військо зможуть потрапити ті, хто ще донедавна був обмежено придатним за висновком ВЛК. Однак, обмежено придатні військовослужбовці можуть бути призвані лише на службу в тилу, але не на передову або нульові позиції.

Рішення про придатність до військової служби приймає Військово-лікарська комісія (ВЛК). У воєнний час перелік захворювань, які дають можливість бути непридатним до військової служби, є ширшим, ніж у мирний час.

Від мобілізації у грудні 2023 року звільняються:

  • особи, яких визнали за встановленим порядком особами з інвалідністю або особи, які згідно з висновком ВЛК є тимчасово непридатні до військової служби за станом здоров’я на термін до пів року;
  • чоловіки та жінки, які виховують трьох і більше неповнолітніх дітей.

    #ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я