Новини Між Порошенком і Коломойським назріває велика війна

Між Порошенком і Коломойським назріває велика війна

339
0

Генпрокуратура підозрює “Приватбанк” у крадіжці 19 млрд грн. Такі кошти цій фінустанові НБУ дав на рефінансування. Цього тижня за подання прокуратури Печерський суд Києва наклав арешт на рахунки компанії “ZAO Ukrtransitservice LTD у Великобританії, яка пов’язана із “Приватбанком”.

“Власником “Привату” є олігарх Ігор Коломойський. Зараз між ним і президентом Петром Порошенком дуже великі тертя. Перший хоче, щоб були перевибори у Верховну Раду. Інший — ні. Крім того, між ними ще багато бізнесових конфліктів. Такі різкі звинувачення у бік “Приватбанку” – це ознака того, що між Порошенком і Коломойським почалася справжня війна. Хто у ній виграє, невідомо”, – пояснює порталу “Знай” Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

У разі найсильнішого тиску на “Приватбанк”, його можуть націоналізувати — перетворити на державний.

“Якщо використають такий сценарій, то це зовсім не піде не користь цій фінустанові. Вірніше, навпаки, зробить її збитковою і непрогресивною. Адже державні менеджери, яких ставлять керувати такими крупними компаніями, займаються не розвитком, а крадіжками. Їм нецікаво мати зарплатню у 6 тисяч доларів, наприклад. Прагнуть відмивати мільйони. Однак не думаю, що до цього дійде. Але час від часу влада створюватиме різні інформприводи, аби псувати репутацію цього банку”, – говорить спеціаліст.

На його думку, у зникненні великої суми коштів несправедливо звинувачувати тільки керівництво “Приватбанку.” В першу чергу, має відповідати Нацбанк, бо він контролює, скільки і якому банку дають на рефінансування.

“Взагалі дуже цікаво виходить – до бюджету два роки тому не дійшло 19 мільярдів і ніхто не помітив цього — ні Мінфін, ні Нацбанк. Це ще раз вказує на політичні мотиви у цій справі”, – говорить Олександр Охріменко.

За його словами, у найближчий час вкладам у “Приватбанку” нічого не загрожує. Проте великі суми не варто зберігати лиш там.

“Це системний і один із найбільш технологічних банків Європи. Ті можливості, які дає його інтернет-банкінг, є набагато більшими ніж у передових австрійських і французьких фінустанов. Проте не варто всю суму класти тільки туди. Краще розбивати її між іншими крупними банками. Наприклад, маєте 400-600 тисяч — покладіть їх у 4 банки. У разі банкрутства якогось із них Фонд гарантування вкладів все відшкодує”, – радить фахівець.

Нагадаємо, за останні 2 роки в Україні збанкрутувало 73 банки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я