Новини Місцеве самоврядування та протидія корупції

Місцеве самоврядування та протидія корупції

603
0

23 травня 2011 р. в м. Вінниця відбулось засідання круглого столу на тему: «Кращі практики протидії корупції на рівні місцевого самоврядування». Цей захід був організований за сприяння Творчого об’єднання „ТОРО” та Фонду Фрідріха Науманна в партнерстві з громадською організацією «Філософія Серця» і зібрав представників багатьох Інститутів громадянського суспільства.

 

 

Не для кого в Україні не є таємницею, що багатомільйонні та мільярдні статки найзаможніших вітчизняних учасників світових рейтингів є продуктом корупції. Непрозорі операції та відверті зловживання під час управління бюджетними коштами, здійснення державних закупівель, розпорядження державним та комунальним майном, приватизація цього майна, використання адміністративного ресурсу призвели до формування великих капіталів обмеженої кількості "посвячених". Натомість наблизили до прірви зубожіння мільйони платників податків.
 

Не менш загрозливою є й ситуація на рівні органів місцевого самоврядування. Тому не дивно, що 23 травня 2011 р. в м. Вінниця відбулось засідання круглого столу на тему: «Кращі практики протидії корупції на рівні місцевого самоврядування». Цей захід був організований за сприяння Творчого об’єднання „ТОРО” та Фонду Фрідріха Науманна в партнерстві з громадською організацією «Філософія Серця» і зібрав представників багатьох Інститутів громадянського суспільства.

Присутній на заході голова Вінницької обласної ради Сергій Татусяк закликав учасників об’єднати зусилля громадських організацій, представницької влади, ЗМІ та громадськості для отримання позитивної динаміки в реформуванні системи місцевого самоврядування та протидії корупції.

Почесний голова Вінницької незалежної профспілки «Голос народу» Віктор Малиновський звернув увагу присутніх на важливість реформування місцевого самоврядування, яке «відіграє надзвичайну роль інструменту волі територіальної громади та єднальної ланки між громадянином та центральною владою».

Він зазначив, що «в першу чергу необхідно підтримати становлення відповідної свідомості в самої громади, бо без цього контролювати владу неможливо. Наступний крок – зміни законодавства для забезпечення чіткого контролю територіальної громади над місцевою владою. Головне, щоб реформа наблизила місцеву владу до людини, а не стала черговим прикриттям для місцевих корупціонерів, які намагаються маніпулювати волею громади для реалізації власних цілей».

Окрему увагу учасники круглого столу звернули на так звану «колективну безвідповідальність» органів місцевого самоврядування, коли найодіозніші розпорядження ховаються за рішеннями місцевих рад, що унеможливлює притягнути до відповідальності конкретних посадових осіб винних у порушення вимог законодавства. Так, наприклад, було у м. Вінниця із затвердженням двоставкового тарифу, чи скажімо гаражного збору.
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я