На голову Економіка Міністр оборони просить Кабмін збільшити грошове забезпечення у чотири рази.

Міністр оборони просить Кабмін збільшити грошове забезпечення у чотири рази.

50
0

Термінів підвищення грошового забезпечення військових то жодної конкретики у заявах Президента та міністра оборони не було. Водночас, Зеленський заявив, що не скорочуватиме фінансування Збройних сил.

Як повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяINFORM, 8 червня Міністерство оборони України подало на розгляд Кабінету Міністрів України проєкт постанови щодо суттєвого збільшення розмірів виплат курсантам та ліцеїстам із числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За словами Міністра оборони України Андрія Тарана, наразі в Збройних Силах України проходять службу та навчаються 362 курсанти та 81 ліцеїст із числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

— Молодь, що у критично відповідальний час для країни обрала професію військового — наша зміна. Хочемо, щоб вони відчували підтримку держави. Тому, пропонуємо більш ніж в чотири рази збільшити розміри посадових окладів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До прикладу, курсанти першого і другого курсу вищих військово-начальних закладів, нинішнє грошове забезпечення яких становить від 840 гривень, після рішення Уряду отримуватимуть 3950 гривень на місяць. Грошове забезпечення четвертокурсників та здобувачів кваліфікаційного ступеня магістр зросте з 970 до 3970 гривень щомісяця. А з урахуванням успішних результатів сесії у юнаків та дівчат є шанс отримувати ще більше, — уточнив Андрій Таран.Андрій Таран: біографія та що відомо | Факти ICTV

Міністр також відзначив, що виплати ліцеїстам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування будуть підвищені з 560 до 3590 гривень.

Андрій Таран додав, що виплату зазначених розмірів грошового забезпечення передбачається запровадити з 1 січня поточного 2021-го року. Тобто, після прийняття постанови Урядом, зазначеним курсантам та ліцеїстам буде проведено відповідний перерахунок.

Заборгованість перед військовослужбовцями зросла утричі.

Варто нагадати, що Міноборони заборгувало виплат військовослужбовцям на майже 1 млрд грн. Згідно доповіді Начальника Генштабу заборгованість складала на 1 січня 350,8 млн грн., а на 15 травня вже 950 млн грн, тобто виросла майже утричі!

В Міністерстві оборони вже другий рік розповідають, що в них не вистачає коштів для виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, тому з 2020 року її рішенням міністра оборони зменшили у 20 разів – якщо раніше вона дорівнювала місячному грошовому забезпеченню (від 10 000 грн), то на 2020-2021 роки розмір допомоги прирівняли до одного окладу за званням (від 530 грн).

Джерело

#україна #армія #зеленський #зарплати

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я