РУХ Ветеранів і Пенсіонерів Міністерство у справах ветеранів України формується з порушеннями!!!

Міністерство у справах ветеранів України формується з порушеннями!!!

607
0

Як відомо, нещодавно уряд створив нове міністерство – у справах ветеранів. Але…

З самого початку його “роботи” до нього вже є ряд претензій від самих ветеранів різних категорій!…

1. Міністерство у справах ветеранів України (далі – Міністерство) формується в порушення положень ст. 1 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади України» в частині того що Міністерство формує і реалізує державну політику в одній або декількох сферах.
Попри це згідно з ухваленим Положенням про Міністерство новоутворене Міністерство формує та реалізує державну політику не у сфері ветеранів, а за окремим напрямком (стосовно тільки трьох категорії громадян (ветеранів війни, членів їх сімей та осіб, які мають особливі заслуги) категорій якими на даний час займається Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції що ліквідується.
 
Тобто, Міністерство що створюється бере на себе функцію (компетенцію та повноваження) діючого центрального органу виконавчої влади. Внаслідок чого ціла низка категорій ветеранів (як то ветерани військової служби, органів внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Служби безпеки України, та деякі інші) залишились поза межею компетенції Міністерства.
 
2. Робочий орган (Організаційний комітет) Кабінету Міністрів України з питань утворення Міністерства не створювався.
 
3. На посади Міністра та Держсекретаря Міністерства призначені особи які не мають досвіду державотворчої діяльності і ніякого відношення до проблем ветеранів та ветеранської спільноти, та які залучили до цієї роботи вузьке коло представників маловідомих громадських організацій не маючих права репрезентувати весь широкий спектр ветеранської спільноти України. Від процесу утворення Міністерства усунуті всі громадські об`єднання ветеранів сектору безпеки і оборони України, що викликало обурення ветеранської спільноти.
 
4. Досвід передових країн Світу (США та інших країн членів НАТО), які вже багато років мають центральні органи виконавчої влади що опікуються ветеранами, при створенні Міністерства не враховується.
 
5. Положення про Міністерство у справах ветеранів України розроблено не в інтересах ветеранів. Цим Положенням навіть не передбачено опікування Міністерством ветеранів військової служби Збройних Сил України та інших ветеранів сектору безпеки та оборони України. Напевно цими категоріями ветеранів буде продовжувати опікуватись Міністерство соціальної політики України. Виникає справедливе запитання навіщо Україні Міністерство у справах ветеранів без ветеранів?
 
6. При створенні дорадчих громадських органів при Міністерстві допущені помилки (а можливо і свідомі навмисні дії) які розколюють ветеранський рух України та викликають недовіру до влади в цілому,
так:
6.1. До створення цих дорадчих органів не були залучені громадські об`єднання ВГО ветеранів сектору безпеки та оборони України та інші інститути громадянського суспільства ветеранів старших поколінь.
6.2.До складу Ради ветеранів України, створеної при Міністерстві не були включені представники громадських об`єднань ветеранів сектору безпеки та оборони України та інших інститутів громадянського суспільства ветеранів старших поколінь.
6.3.До складу Ініціативної групи з підготовки установчих зборів зі створення Громадської ради при Міністерстві Міністром не було включено жодного представника громадських об`єднань ветеранів сектору безпеки та оборони України та інших інститутів громадянського суспільства ветеранів старших поколінь.
 
7. Міністерство у справах ветеранів України створюється не прозоро, без залучення громадських об`єднань ветеранів сектору безпеки та оборони України та інших інститутів громадянського суспільства ветеранів старших поколінь, які були недопущені до цього процесу, що викликало обурення у ветеранській спільноті.
 
8.Такий розвиток подій щодо процесу створення Міністерства викликав необхідність проведення засідання Всеукраїнського Загального Збору представників громадських об`єднань ветеранів – членів Ради ГС «КРВГОУ» та Ради Всеукраїнського громадського руху ветеранів та пенсіонерів (Рада Руху) які відбулися 11.01.2019 року.
На Збори була запрошена Міністр у справах ветеранів України І.В. Фріз, яка відмовилась взяти в них участь. Натомість на Збори прибула організована ініціативною групою з формування Громадської ради при Міністерстві група молодиків, якою були вчинені протиправні дії з застосуванням насильства та психологічного впливу на учасників заходу, що мали ознаки кримінальних правопорушень, спрямованих на зрив Зборів. Про ці події були надані заяви про злочин Генеральному прокурору, Голові Національної поліції України та Голові Служби безпеки України.
 
9. Міністр Фріз І.В. оприлюднила в соціальній мережі Facebook на своїй сторінці «Ірина Фріз/Iryna Friz» та на сторінці «Міністерство у справах ветеранів» 12 січня заяву яка свідчить про порушення нею Конституції України та чинних законів України.
 
 
10. Під час підготовки та проведення установчих зборів зі створення Громадської ради при Міністерства у справах ветеранів України були порушені вимоги постанови Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.2010 року.
Так:
10.1. В порушення Тимчасового положення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.2010 року Ініціативна група вимагала додатково надавати до заяви про участь в установчих зборах чотири документи які цією постановою не передбачені.
10.2. В порушення Тимчасового положення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.2010 року Міністр та Ініціативна група провела установчі збори з обрання складу Громадської ради при Міністерстві шляхом Інтернет-голосування (що не передбачено постановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.2010 року): «Склад громадської ради формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства». Тобто голосування проводиться саме на зборах, а не десь за їх межами, а саме в Інтернеті.
 
Такий порядок голосування має наступні вади:
фактично не допускалось проходження у склад Громадської ради представників громадських організацій, що об’єднують ветеранів старшого покоління, тому що значна більшість із них не має Інтернету, не має своєї електронної адреси, не вміє користуватися Інтернетом, а дехто не має навіть мобільного телефону, а якщо має, то дуже старого зразку, який не підключений до Інтернету;
створені умови для фальсифікування результатів голосування, тому що приймаючий голоси сервер не був під контролем лічильної комісії;
громадяни України ще не досягли того рівня, щоб проводити Інтернет-голосування, так як згідно інформації, що оприлюднило міжнародне агентство «We are social», що спеціалізується на дослідженнях в сфері медіа, у звіті «Digital in 2018» лише 58% населення України користується Інтернетом;
голова ініціативної групи, він же ініціатор такого способу голосування, себе дискредитував постійною боротьбою проти ветеранів старшого покоління, тому цьому Інтернет –голосуванню відсутня довіра, що поставило під сумнів легітимність обраної Громадської ради.
 
В результаті вище наведеному виникало ряд питань, а саме:
Навіщо придуманий такий складний спосіб голосування?; Чому затвердження результатів інтернет-голосування не проводилось усіма кандидатами у члена Громадської ради?
Відповіді лежать на поверхні: Такий складний спосіб придуманий для приниження ветеранів старших поколінь, та відсторонення їх від громадської діяльності…
 
Світлина від Анатолія Кремнева.
Світлина від Анатолія Кремнева.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я