На голову Економіка Міністерство Оборони звітує !

Міністерство Оборони звітує !

389
0

Антизрада №1.

Виконання Державного оборонного замовлення (=ДОЗ) профінансовано цього року на 100%, а саме 16,79 млрд. гривень. З цієї суми ми не використали ЛИШЕ 0,7% (118,7 млн грн) — одне з підприємств так і не змогло доробити і передати нам зразок. Через це кошти ми не перерахували.

Цифри у 4/8/9 мільярдів, які заявляються «блогерами, що мають інсайдерську інформацію», говорять або про намагання перекручувати інформацію, або про якість «інсайдерів». Перевіряйте джерела, панове!

Антизрада №2.

Учора підписав документи для проведення торгів для всіх військових частин, які ми плануємо перевести на харчування за Каталогом у 2020 році. Мої вітання усім причетним!

Антизрада №3.
Сьогоднішній брифінг в Міністерстві ми присвятили двом фундаментальним темам — виконанню ДОЗа у 2019 році та реформі оборонних закупівель.

Поставки озброєння до ЗСУ зростають. У війська надходять новітні зразки техніки — “Айленди”, “Вільха”, БТР-4Е, “Байрактар” та інші. А кількість зразків техніки, які прийняті на озброєння, збільшилась з 11 (у 2018) до 17.

Спільно з Офісом Президента України, Урядом та парламентом нам вдалось розблокувати контракт на виробництво 45 БТР-4Е від “ХКБМ ім. О.Морозова”

Чиста перемога — договір на постачання комплексів “Javelin” підписано та сплачено. Чекаємо на постачання!

І про закупівлі. Наша мета — реформувати не фасад, а саму сутність оборонних закупівель в Україні. Саме тому ми змінюємо правила гри через зміну законодавства.
Принципи закупівель, які пропонує Міноборони, такі:
— план закупівель буде чітко прив’язаний до стратегії оборони України
— боєздатність — головний критерій. Кожен тендер має підвищувати боєздатність ЗСУ
— у закупівлях нам критично необхідна конкуренція. Ми проти практики прописування тендеру “під” технічні умови одного виробника
— договори мають бути справедливими, ринковими та збалансованими. Без захмарних штрафів, які лише створюють вікно для корупції
— впроваджуємо підхід оцінки вартості не самого зразка, а життєвого циклу: відтепер техніка купується з огляду на те, скільки її утримання коштуватиме країні в цілому
— плануємо запровадити державне гарантування якості продукції за стандартами НАТО (NATO Stanag 4107)

Деякі із цих принципів ми запровадимо вже з 1 січня 2020-го. Систему потрібно змінювати негайно!

І остання перемога тижня – направили гроші на першу закупівлю через Агенцію НАТО з підтримки та постачання (NSPA). Саме відкриття можливості закупівель через НАТО дасть нам шанс без зайвих ризиків закуповувати через Агенцію у закордонних виробників по всьому світу.

То ж, входимо у новий рік без зради, а з перемогами (а для нас – просто результатами роботи).

З прийдешніми святами вас!

Джерело