На голову Економіка Міністерство економрозвитку оприлюднило законопроект про запуск ринку землі

Міністерство економрозвитку оприлюднило законопроект про запуск ринку землі

289
0

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України опублікувало для відкритого обговорення законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Для України це дуже складне і резонансне питання… І думки людей щодо нього досить протилежні! Тому досі й триває мораторій на продаж с\г земель…

Відповідно до законопроекту, з 1 жовтня 2020 року уряд Зеленського хоче скасувати заборону (мораторій) на продаж земель сільськогосподарського призначення!

-можливість купувати землю буде в українських фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави.

-позбавлені цього права будуть фізичні та юридичні особи, іноземні держави, які потрапляють під дію закону “Про санкції”.

-законопроектом передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки.

Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області та 0,5% країни

Крім того, в законопроекті передбачено, що програмне забезпечення Державного реєстру прав має забезпечувати інформаційну взаємодію між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Це необхідно для  одержання інформації про сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебуває у власності однієї особи та пов’язаних осіб і розташованих в межах однієї області та в межах України.

Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу – нормативна грошова оцінка.

Крім того, передбачається обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну (вартість) речових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру речових прав.

Проект закону опубліковано на сайті відомства.