На голову Новини Мінфін пропонує пересічним громадянам затягнути пояси, аби не чіпати олігархів

Мінфін пропонує пересічним громадянам затягнути пояси, аби не чіпати олігархів

134
0

Міністр фінансів Наталія Яресько запропонувала програму тотальної економії бюджетних витрат, реалізація якої в повному обсязі дозволить уникнути витрат з бюджету майже на 500 мільярдів гривень. При цьому основний тягар фінансових труднощів Мінфін перекладає на пересічних громадян, оскільки не наважується ущемити інтереси олігархів.

Міністр фінансів Наталія Яресько запропонувала програму тотальної економії бюджетних витрат, реалізація якої в повному обсязі дозволить уникнути витрат з бюджету майже на 500 мільярдів гривень. При цьому основний тягар фінансових труднощів Мінфін перекладає на пересічних громадян, оскільки не наважується ущемити інтереси олігархів.

 

 

Як повідомляє ZN.ua, публікуючи план економії бюджетних коштів, підготовлений Мінфіном, ці заходи спрямовані на різке зменшення бюджетних витрат.

Міністр фінансів Наталія Яресько не наважується публічно говорити про урізання бюджету на соціальні потреби

 

Документ, викладений на 120 сторінках, пропонує зміни в закони України, укази президента, а також рішення уряду.

 

Пропозиції Мінфіну супроводжується дорученням прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка членам уряду "особисто обробити" документ і доповісти про результати під час засідання урядового комітету з питань соціально-економічного розвитку та європейської інтеграції, яке мало відбутися 5 грудня.

 

З метою скорочення витрат бюджету Мінфін пропонує внести зміни до законодавства, що регулює гуманітарну сферу, сферу державного управління, пенсійне забезпечення, соціальне страхування, роботу органів прокуратури і армії.

 

Як наголошується в документі, реалізація пропозицій Мінфіну "сприятиме уникненню пошуку додаткових витрат бюджету в 2015 році в обсязі близько 496 900 000 000 грн, джерела покриття яких відсутні, забезпечить економію держкоштів у обсязі близько 27,1 млрд грн, а також збільшить дохідну частину бюджету на суму близько 0,9 млрд грн, що гарантуватиме часткове збалансування бюджету ".

 

У самому документі пропонуються безпрецедентно жорсткі заходи бюджетної економії витрат.

 

При цьому в документі немає ні слова про підвищення доходів за рахунок спрощення ведення бізнесу і за рахунок більш жорстких заходів по відношенню до олігархів.

 

Всі тяготи режиму економії повинні винести пересічні громадяни. Олігархів фінансисти Яценюка торкнути не наважуються.

 

Коментуючи проект різкого зниження бюджетних витрат, Яресько сказала в інтерв’ю "Фокусу", що безпрецедентне скорочення витрат держбюджету на соціальні потреби, урізання пільг, витрат на освіту та медицину ще обговорюється в уряді:

 

"Ми ще не схвалили ні податкову реформу, ні новий бюджет, і говорити про конкретні цифри рано. У мене багато ідей. Одні з них вимагають збільшення витрат, інші – скорочення", заявила Яресько.

 

"Нам, звичайно, потрібно вирівняти ситуацію з дефіцитом бюджету Нафтогазу та комунальними тарифами", – зазначила міністр фінансів.

 

"Також (потрібно) переглянути існуючі пільги для широких верств населення на користь адресної допомоги людям, які дійсно її потребують. Все це зараз обговорюється", – сказала вона.

 

"Але ми повинні узгодити ці зміни всередині уряду, а потім переконати наших партнерів з МВФ у тому, що наш підхід правильний і що він реалізується в інтересах України", – зазначила Яресько, нагадавши, що звернулася до керівників міністерств знайти у себе резерви зниження витрат на чверть.

 

"Всі кошти, які вивільняться, будуть спрямовані на фінансування пріоритетних цілей. Перша з них – націонанаціональна безпека", – вважає міністр фінансів.

 

Джерело: ZN.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я