Економіка Мінекономіки назвало вартість гектара при відкритті ринку землі

Мінекономіки назвало вартість гектара при відкритті ринку землі

519
0

При відкритті ринку землі один її гектар буде продаватися на рівні 2200 доларів!

Про це в інтерв’ю заявив заступник міністра економіки Тарас Висоцький.

“Наші розрахунки показують, що якщо ми застосовуємо запропоновану модель, яка чинна – це буде в середньому 2200 доларів еквівалент за гектар. Якщо виходити з обмеженої моделі, з обмеженнями, це буде максимум 1500. Ось ціна обмежень (те, що називається “лише українці купують”)”, – розповів він.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук констатує, що задовольнити всі сторони в питанні продажу землі не вдасться, але без земельної реформи життя селян не покращити.

Джерело: пост Гончарука у Facebook

Пряма мова: “1,5 мільйона українців вже померли, так і не отримавши жодного прибутку від своєї землі, вони не змогли навіть передати пай у спадок своїм дітям. Я не хочу, щоб така ж доля була і у майже 6 млн пайовиків, у яких поки що є земля!

Сьогодні парламент може в першому читанні розглянути законопроекти про обіг землі. Звертаюсь до них за підтримкою. Для всіх нас і для України це дуже важливо.

Перш ніж виносити ці законопроекти на розгляд громадськості, ми проводили численні консультації та переговори, опрацьовували декілька десятків можливих сценаріїв. Потім протягом двох місяців у нас був постійний діалог, як з прихильниками, так і з противниками цієї ініціативи, з метою пошуку спільного знаменника.

Ми не можемо задовольнити усіх, наше завдання – балансувати інтереси всіх стейкхолдерів (а не однієї певної групи), встановлювати прозорі правила гри і підтримати чесну конкуренцію. Ця реформа робиться в першу чергу для українців та в інтересах українців”.

Прем’єр-міністр заявив, що “земельна реформа – це не про розпродаж землі, це про відновлення справедливості та про права людини самостійно вирішувати, що робити зі своїм паєм: продати, працювати на ньому чи здавати в оренду”.

“Ми – не старі політики, які вже вісім скликань поспіль з року в рік продовжували мораторій, заохочуючи за безцінь продавати через “сірі” схеми землю та здавати її в оренду за копійки”, – зазначив Гончарук.

“Ми не можемо зробити життя мільйонів громадян, що живуть у селах, кращим, якщо нічого не змінюватимемо та не будемо давати можливості людям самостійно розпоряджатись своєю землею. Земельна реформа – це наш виклик!”, – додав він.

На зустрічі з народними депутатами від партії “Слуга народу” президент Володимир Зеленський заявив, що до протестів проти запровадження ринку землі причетний олігарх Ігор Коломойський…

Передісторія:

  • 13 листопада Верховна Рада планувала розглянути в першому читанні законодавчі зміни щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (законопроєкт №2178 та з десяток альтернативних до нього).
  • Фракції “Батьківщини”, “Опозиційної платформи – За життя”, “Європейської солідарності” та депутатська група “За майбутнє” виступають проти продажу земель сільськогосподарського призначення.

11 листопада президент Володимир Зеленський запевнив, що іноземці та іноземні компанії отримають змогу купувати українську землю лише за результатами всеукраїнського референдуму.

На початку вересня президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня 2019 законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.

Юлія Тимошенко вимагала провести референдум із питання продажу землі, перш ніж виносити закон про ринок землі на голосування Верховної Ради.

Вересневе опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 52% українців не схвалюють ідею скасувати мораторій на землю, підтримують рішення Зеленського лише 35% опитаних, а 64% респондентів – за референдум із цього питання.