На голову Новини Ми знаємо як зробити житлово-комунальне господарство Вінниччини процвітаючим!

Ми знаємо як зробити житлово-комунальне господарство Вінниччини процвітаючим!

66
0

«Школа старших по будинку», яка функціонує при ГО «Голос народу» вже шість років, активно працює. Сьогодні у нас вже є спільне бачення стратегії, яка в майбутньому зробить житлово-комунальне господарство процвітаючим.

«Школа старших по будинку», яка функціонує при ГО «Голос народу» вже шість років, активно працює. Сьогодні у нас вже є спільне бачення стратегії, яка в майбутньому зробить житлово-комунальне господарство процвітаючим.

 

 

Зокрема, ми вважаємо, що в першу чергу потрібно створити два (лівобережне та правобережне) багатофункціональних комунальних підприємства з метою оптимізації зниження тарифів і підвищення якості комунальних послуг для населення. Керівники цих підприємств мають вибиратись старшими по будинку, а також ними ж і відзиватись!

А також необхідно створити своєрідну інформаційну базу, яка буде забезпечувати прозорість і громадський контроль в діяльності комунальних підприємств.

Завдяки цьому сума платежів значно зменшаться, як для населення, так і для юридичних осіб.

Також в житловому господарстві було б добре впровадити "подомовий" облік, це дасть змогу жителям дізнаватись про всі експлуатаційні витрати, починаючи від квартплати, закінчуючи закупкою віників.

Є необхідність в робочих групах, які будуть в підпорядкуванні інститутів, що розробляють і затверджують тарифи. В робочих групах мають працювати спеціалісти, громадські активісти, депутати… для забезпечення прозорість в системі формування тарифів.

Основне завдання інформаційної бази – практична роз’яснювальна робота будь-яких питань, що стосуються житлово-комунальної сфери. До приклад, створення ОСББ, отримання субсидій, пояснення основних положень законів ЖКГ і т.д.

Школа старших по будинку вважає, що вся інформація, яка стосується обґрунтування і прийняття нових тарифі, має публікуватись в Інтернеті та засобах масової інформації.

Це потрібно робити аби будь-хто міг прослідкувати документообіг та прозорість тарифів в ЖКГ.

Адже сьогодні нормативна база формування тарифів доступна лише невеликій кількості людей. Те ж саме відбувається в системі закупок матеріалів, комплектуючих.

Ми дуже хочемо, щоб вся ця інформація стала доступною для звичайних вінничан аби можна було попередити корупційні схеми.
Для такої інформації потрібен окремий, зручний для всіх сайт. Зокрема там має подаватись навіть така інформація, як плани на капітальні та поточні ремонти будинків комунальним підприємством вже з переліком необхідними матеріалами, інвентарем, строки виконання робіт, умови їх оплати…

Все це дозволить вінничанам відчути себе контролюючим органом, який зможе спочатку попередити корупцію, а згодом знищити її.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я