Новини Мешканців Вінницької області турбують зовсім не ті проблеми, про які говорять політики...

Мешканців Вінницької області турбують зовсім не ті проблеми, про які говорять політики від влади і опозиції!

590
0

Соціологи з групи «Рейтинг» показали, що насправді хвилює людей, зокрема, й наших земляків. Владі і опозиції слід уважно ознайомитися з цим, а уже потім піднімати на знамена лозунги і девізи…

У грудні соціологічна група «Рейтинг»  оприлюднила  результати соціологічного дослідження по Вінницької області щодо настроїв населення у різних сферах життя. Подібні дослідження проводилися в усіх областях України і отримали назву «Портрет регіону». Після публікації “Портрету Вінницької області” та  його презентації під час прес-конференції у Вінниці,  в місцевих ЗМІ почала з’являтися уривчаста інформація про настрої населення та ставлення людей до конкретних проблем. А от про позиції Вінниччини на тлі України взагалі не йшлося, узагальнених даних на той момент ще не було. 

До слова, слід сказати, що оприлюднюючи деякі позиції дослідження щодо Вінницької області, місцеві ЗМІ не змогли уникнути тенденційності. Тобто, «погані» та «гарні» показники у дослідженні або замовчувалися, або ж перебільшувалися. Усе залежало від так званої «редакційної політики».  А якщо відверто, то від того, кому належить ЗМІ. Друковані видання повністю проігнорували  «Рейтинг». Сайти  ж намагалися витягти максимум користі з дослідження. Користі, звичайно ж для своїх донорів. Від цього і виникла тенденційність і спроби маніпулювати цифрами.

Як же об’єктивно виглядає Вінниччина на тлі інших регіонів держави? Виявляється, що населення сприймає свою область без особливих перекосів. На тлі інших, наш регіон займає позиції впевненого середнячка. Не лідера, як пишуть провладні сайти, і не аутсайдера, як нав’язують думку опозиційні. Тож варто поглянути на реальну картинку. Для цього візьмемо ключові позиції дослідження і мовою цифр та діаграм поглянемо на те, чим зараз, напередодні низки виборів є Вінниччина, і які проблеми турбують її мешканців. Для багатьох політично заангажованих персон це буде одкровенням.

Політична ситуація

На запитання: «Як ви оцінюєте політичну ситуацію в країні» лише 7% опитаних охарактеризували її як спокійну. 58% вважають її  напруженою, 33% – критичною і вибухонебезпечною.

На подібне запитання, щодо ситуації в області, то настрої населення дещо позитивніші, але й тут більшість опитаних відчувають напруженість.

Щодо ситуації в конкретному місті чи селі, настрої опитаних ще ліпші. Але зверніть увагу: навіть тут менше половини опитаних ситуацію сприймають, як нормальну.

До того ж, 78% опитаних вважає, що у державі справи йдуть у неправильному напрямку. Це напряму свідчить про реальну оцінку
центральної влади.

Стан справ у області в цьому контексті негативно оцінюють 65% опитаних.

Далекі від оптимізму у мешканців Вінницької області і погляди на майбутнє. На запитання: « За вашими очікуваннями, як зміниться ситуація у наступні 12 місяців в України», тільки 16 % сподіваються, що вона покращиться. Такої ж думки вони й про перспективи ситуації в області.

У трійці найбільших проблем, що турбують, мешканці Вінниччини, відзначили військовий конфлікт на Сході (78%), корупцію (38%) і
безробіття (30%).

Серед трійки особистих проблем, мешканці виділяють низькі зарплати і пенсії (57%), високі тарифи (50%), та зависокі ціни (45%). Решта проблем, включно з війною, якістю медобслуговування, тривожать опитаних значно менше. І зовсім мало переймається проблемами відсутності демократії, криміногенним станом, освіти, мовним і релігійними питаннями.

Треба зазначити, що місцеві сайти, аналізуючи дослідження «Рейтинга», на цій темі не те що не загострили уваги, а навіть не згадали про головні страхи і побоювання мешканців Вінниччини, про те, які дійсні, а не нав’язані політиками. У інформаціях в новинних стрічках більше повідомлялося про президентські та партійні уподобання мешканців області, це й не дивно, з на виборчу епопею, яка очікує всіх нас, і яка триватиме більше року (президентські, парламентські, місцеві вибори). Але політичні уподобання базуються на тих базисних оцінках, про які йдеться у нашому матеріалі. З діаграм групи «Рейтинг» чітко видно: міф про «небувалу стабільність
Вінниччини», який артикулювала влада, спростувала соціологія. Але й ця ж соціологія спростувала міф, який нав’язується опозицією – про суцільний колапс і «зраду» в ключових питаннях. Тут Вінницька область займає серединну позицію (це чітко видно з діаграм і даних «Портрету регіонів»). Одним словом, мешканці області не відчувають «процвітання» і «покращення», і не дуже загострюють увагу на «погіршенні».

І зовсім недивно, що опитані з Вінницької області акцентують увагу на персональних проблемах: високих тарифах, малих пенсіях і зарплатах, підвищенні цін, війні, неякісному медичному забезпеченні.

Тому й, з огляду на ці пріоритети електорату, можна сказати з впевненістю: значна частина вінничан проголосує за того кандидата, який знає ці проблеми, і команди, якого будуть транслювати в громаду можливість одномоментного їх вирішення.
Чи варто говорити про те, що це будуть популісти з різних боків політикумі?

Як і про те, що вирішити ці проблеми одним махом неможливо. Якщо за популіста-кандидата в президенти, і популістів-партійців
голосуватимуть легковірні люди (їх серед громади немало), але є й немало таких, хто здатен віддати свій голос тому, хто його банально купить. І не за порожні обіцянки, а за цілком конкретні матеріальні і фінансові блага. До підкупу виборців лояльно ставляться 11% мешканців області, а нейтрально – 12%. І ці цифри майже відповідають загальноукраїнським показникам.

Отже, можна з впевненістю стверджувати, що на вибір мешканців Вінниччини значною мірою впливатимуть два фактори: популізм і «гречка». Щоправда, у цьому немає нічого дивного. Ці ж мотиви були у числі головних на усіх попередніх кампаніях з 1998 року.

І ще,«Портрет регіонів» від «Рейтингу» виявився таким детальним і колоритним та багатобарвним, що ми ще не раз повертатимемося до нього у своїх публікаціях. І аналізуватимемо інші аспекти електоральних настроїм мешканців Вінниччини…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я