На голову Новини Менш ніж через місяць у Києві державтоінспекцію і міліцію замінить єдина служба...

Менш ніж через місяць у Києві державтоінспекцію і міліцію замінить єдина служба – національна поліція. І так далі по всій Україні «даішники» перетворюватимуться на «копів»

164
0

Напевно, важливо нагадати, що співробітники ДАІ не переводяться автоматично в національну поліцію. Кожен, хто хоче стати поліцейським, повинен скласти іспити і пройти підготовку. Незалежно від колишніх заслуг і розмірів хабарів. У всякому разі, так розповідають у Міністерстві внутрішніх справ. 

Напевно, важливо нагадати, що співробітники ДАІ не переводяться автоматично в національну поліцію. Кожен, хто хоче стати поліцейським, повинен скласти іспити і пройти підготовку. Незалежно від колишніх заслуг і розмірів хабарів. У всякому разі, так розповідають у Міністерстві внутрішніх справ. 

 

 П’ять  нововведень, які можуть вплинути на життя автолюбителів

 

Щоб реформа не обмежилась лише зміною нашивок на формі, в уряді розробили проект закону, який регулює роботу національної поліції. Поки документ знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Депутати ще за нього не голосували. Однак, очевидно, це має відбутися найближчим часом. Інакше у МВС просто не буде законних підстав, виводити в червні на вулиці поліцейських.

 

 

Отже ми вибрали п’ять головних нововведень, які можуть істотно вплинути на життя автолюбителів.

 

 

1. Водій завжди неправий

 

 

У проекті закону пропонується скасувати презумпцію невинності. Якщо за документ проголосують в такому вигляді, то кожен, кого поліцейський звинуватить у порушенні правил дорожнього руху, буде за замовчуванням неправий.

 

 

І в суді не «копу» доведеться доводити, що Ви порушили, а вам доведеться шукати підтвердження того, що Ви не порушували. Так що, краще мати в автомобілі реєстратор.

 

 

2. Автоматична реєстрація порушень

 

 

В Україні повернуться «листи щастя». Закон передбачає автоматичну фіксацію порушень правил дорожнього руху.

 

листи щастя

 

Після того, як камера зафіксує правопорушення, власнику автомобіля відправлять повідомлення про те, що його оштрафували, а також посилання на сторінку в інтернеті, де він може подивитися відео або фото порушення.

 

 

Штраф потрібно буде сплатити або оскаржити протягом 30 днів.

 

 

3. Збільшиться термін затримання

 

 

За старими законами за адміністративне порушення можна було затримати не більше, ніж на три години. В уряді ж вважають, що цього іноді недостатньо і пропонують, дозволити поліцейським затримувати порушників на добу.

 

 

4. Лояльна система балів

 

 

Приємне нововведення – водіїв не штрафуватимуть відразу. Спочатку з них будуть знімати бали.

 

 

Ось як це буде працювати. Кожному водієві щороку пропонують нараховувати 150 балів. І при порушенні спочатку будуть знімати бали. А штрафувати зможуть тільки, коли закінчаться бали.

 

 

Якщо ви відносно сумлінну водій, то 150 балів на рік повинно вистачити з головою – незначні порушення будуть обходитися недорого. Наприклад, за перевищення швидкості пропонують знімати всього 20 балів.

 

 

5. Не будуть забирати права

 

 

Статтю про тимчасове вилучення посвідчення водія пропонують прибрати повністю.

 

 

Звичайно, хтось скаже, що такі поблажки роблять водіїв менше дисциплінованими. Але з іншого боку, багато хто знає, що співробітники ДАІ частенько шантажують водіїв, користуючись своїм правом відібрати права.

 

Источник: automoto

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я