Новини "Мене призначили для проведення чесних і прозорих виборів" – голова вінницької ОДА

"Мене призначили для проведення чесних і прозорих виборів" – голова вінницької ОДА

325
0

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій тільки два дні працює на новій посаді. Vlasno.info поцікавився планами нового губернатора та очікуваннями щодо розвитку Вінниччини.

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій тільки два дні працює на новій посаді. Vlasno.info поцікавився планами нового губернатора та очікуваннями щодо розвитку Вінниччини.

 

«Мене призначили для проведення прозорих і чесних виборів» – голова Вінницької ОДА

 

Вас приїхали представляти особисто Президент України та голова Верховної Ради. Мабуть, це вперше в історії України. Відчуваєте усю відповідальність?

 

– Так, відчуваю. Розумію, що це величезна відповідальність. І це велика повага, в першу чергу, до жителів Вінницької області.

 

Чому Ви проти, щоб Вас називали губернатором? У чому причина такої принципової позиції?

 

– В українському лексиконі слова "губернатор" немає. Губернатори були у царській Росії, і тоді цю посаду сприймали як винагороду. Я не хочу, щоб голову обласної адміністрації називали губернатором, щоб керівник області роздував щоки від пихатості. Голова ОДА має працювати, і робота його надважка.

 

Перших два дні роботи на посаді вже дали уявлення про стан нашого регіону? Можете порівняти, що змінилось з часів Вашої роботи заступником голова ОДА? Які нові виклики з’явились для органів влади, окрім потреб АТО?

 

– Звісно, відрізняються. Виклики обумовлені загально-політичною ситуацію у країні. Ми повинні чітко усвідомлювати, що людей обіймає тривога через події на Сході. І ця тривога впливає на всі сфери життєдіяльності області. Але війна життя не спиняє, тому акцентувати увагу треба на розвитку територій. На жаль, трапляється, що деякі керівники свою безвідповідальність списують на ситуації на Сході. Цього не повинно бути. Наше завдання — забезпечити злагоджену роботу виконавчих органів влади з обласною радою, з радами усіх рівнів. Раніше влада була простіша, доступніша, без помпезності. Так і потрібно зараз працювати — повертатись до ефективної праці на благо людей.

 

У такий складний час, які найбільш нагальні питання стоять на порядку денному?

 

– Є певні базові питання, які необхідно провести в першу чергу. Це забезпечення нормального функціонування бюджетної сфери, розрахунки за спожиті енергоносії, проведення весняної посівної. Сільські господарства на сьогодні є локомотивом розвитку Вінницької області. Тішить те, що бюджет створює передумови істотної підтримки сільрад, адже підприємства тепер платять не єдиний, а фіксований податок. Якщо раніше за оренду 3000 гектарів по 6 гривень за гектар сільрада мала 18 тисяч гривень, то тепер сума зросла до 420 тисячі гривень. Звісно, всі підприємці надавали спонсорську допомогу, можливо, й більшу. А відтепер будуть офіційно це робити. Тепер громади будуть вирішувати конкретні питання у себе: чи дитсадок відремонтувати, чи лікарську амбулаторію.

 

Ви вже проанонсували кадрові зміни, але не кардинальні. Кого буде звільняти? Це буде стосуватись голів РДА? Навіть тих, яких нещодавно призначили? Який критерій оцінки їх роботи буде вирішальним?

 

– Поки що нікого звільняти не збираюсь. Заміна голови РДА, особливо в такий бурхливий час, – це гальмування роботи району. Основний меседж, який отримали сьогодні на нараді голова РДА — маємо працювати як одна команда. Так і сказав їм: "Вважайте, що ви всі мобілізовані". А хто вже не захоче працювати в команді — то його справа.

 

Які питання піднімались на нараді з головами РДА? Що турбує людей в районах?

 

– Є багато проблем, які потребують вирішення. Голова Гайсинської РДА звертався щодо розміщення військової частини. Питання не тільки в казармах і комунікаціях, а у забезпеченні її життєдіяльності. Голова Вінницької РДА — щодо виготовлення проектно-кошторисної документації, щоб добудувати другу чергу Коло-Михайлівської школи. Керівник Калинівського району говорив про необхідність підключення електроенергії до консервного заводу, який створить 200 робочих місць.

 

Громадські активісти сподіваються на конструктивний діалог з Вами. Чи готові відкрито вести цей діалог? Коли підпишете розпорядження про створення Громадської ради при ОДА?

 

– Думаю, мене добре знають, що завжди до всіх відкритий. Діалог потрібен, але це має бути людина, яка займатиметься усіма питаннями з громадськістю. І якраз громадська рада при ОДА дуже добре підходить для цієї ролі. В цю раду мають входити усі без винятку громадські організації, тоді можемо сподіватися на взаєморозуміння.

 

Як забезпечити стабільність в області, на якій так наполягав Президент?

 

– Потрібно залишити всі непорозуміння у минулому і починати працювати для спільного результату. Не оглядатися, не згадувати колишні образи. Найголовніше — це консолідація всіх в регіоні — і громадськості, і політичних сил.

 

Однією з вимог громадських активістів, які неодноразово приймали участь у перемовинах з депутатами та колишнім губернатором, була вимога звільнення Юрія Хорта-Павленка. Якщо піти на поступки і допомогти це питання вирішити, можна досягти бажаної стабільності?

 

– Я не можу впливати на судову гілку влади. Ми повинні відходити від думки про те, що голова ОДА, як в радянські часи секретар облвиконкому, по дзвінку вирішуватиме всі питання. Це поза моїми повноваженнями. І я ніколи не буду вказувати правоохоронцям: зробіть так чи так. Я можу тільки вимагати гарантувати безпеку проведення якихось заходів, а вже вони хай думають, як це виконати.

 

Ще однією одіозною фігурою, яку громадськість не хоче бачити біля Вас, є Роман Аксельрод. Він знову очолить групу радників голови ОДА?

 

– Ні, не очолить, і не буде радником. Чому він був присутній на першій нараді вчора, я не буду коментувати.

 

Позитивно оцінили, що на першу нараду запросили голову облради Сергія Свитка. Це означає, що між вами не буде розбрату? Чи змінилось ваше відношення до Сергія Свитка протягом цього року, відколи він обіймає цю посаду? І чому Ви не прийшли на сесію, коли його обирали головою облради?

– Ми націлені працювати разом. Ті події, які відбулись, заставили багатьох людей задуматись, що потрібно консолідуватись. А щодо минулорічних подій — від коментарів краще утримуюсь.

 

Громадські та політичні сили розділились у питанні, наскільки Ви самодостатній політик. Одні говорять, що здатні приймати самостійні рішення. Інші зауважують, що все одно будете підпорядковуватись центральній владі. Для збереження спокою в області будете маневрувати між вимогами громади і вказівками зверху?

 

– Можу сказати словами Президента: треба шукати компроміси і спільні точки дотику на всіх рівнях. І в першу чергу з громадськими організаціями, які в нелегкий час підтримували армію, підтримували країну. На мене, як на будь-якого керівника, лягає відповідальність недопущення конфліктних ситуацій.

 

Більшість представників громадськості та політичних партій впевнені, що Вас призначили для посилення провладної політичної сили перед виборами в органи місцевого самоврядування. Це так?

 

– Питання в тому, що кожен представник влади має виконувати завдання, яке перед ним стоїть. Але це не політика, а управлінська вертикаль. Сьогоднішня нарада показала наявну проблему таких комунікацій між органами влади. Будемо працювати. Мене призначили для проведення прозорих і чесних виборів. І громадським активістам пораджу саме на виборах висловити свою позицію. Можу запевнити, що я ніколи не застосую адмінресурсу. В цьому році будуть внесені зміни у Конституції, і такої посади, як голова ОДА не буде. Буде тільки посада префекта, який контролюватиме дії органів місцевого самоврядування.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я