На голову Новини Матеріал, який відмовляються публікувати усі Вінницькі ЗМІ: Як Юрій Куций рветься на...

Матеріал, який відмовляються публікувати усі Вінницькі ЗМІ: Як Юрій Куций рветься на місце начальника УМВС Вінницької області

160
0

 На тижні спілкувався з хлопцями із самооборони. Розповіли цікаві речі про війну за місце начальника УМВС Вінницької області. Зафіксував. Звісно, деяка інформація виглядає суперечливо, однак вона має мати місце, бо… диму без вогню не буває. Вже другий день намагаюсь опублікувати матеріал хоча б десь – дарма. На "20 хвилин" наш діалог не "постояв" й 20 хвилин. Свобода слова? Ні, не чув!

Самооборона – громадське формування, якому вінничани довіряють більше чим правоохоронним органам.

Сьогодні самооборона Вінниччини нараховує більше тисячі чоловіків, які готові цілодобово патрулювати свої місто та область. Патрулюють вони в тандемі із міліціонерами та ДАІвцями. Про цю «співпрацю», а ще про байдужість міліції, провокації Юрія Куцого та боротьбу за місце начальника УМВС Вінницької області… далі в інтерв’ю.

P.S. Зі мною спілкувалось двоє самооборонців. Їхні імена з етичних міркувань не називаються.

 

– Для початку розкажіть про те, як ви перехоплювали у Вінниці «загін» тітушок, які нібито мали направлятись в Немирів для захоплення горілчаного заводу.

– Вранці ми приїхали до готелю «Південний Буг», так як ще з вечора мали інформацію, що там розмістилась компанія тітушок, що мала виїхати на підмогу захопленню заводу. Однак чи справді це так, чи вони мали якусь іншу мету – ми й збирались вияснити в них. Для цього, разом з міліцією вже о 06.00 були біля «Південного Бугу».

Нас чоловік 300 було, плюс ще шість машин міліції.

Попередньо у нас був план такий: вони вийдуть на вулицю, сядуть у свої автобуси, які ми й мали заблокувати. Однак не так сталось, як ми планували. Міліонери заявили, що в них усе під контролем й наша допомога їм не потрібна. Мало того, вони сказали, що вже оглянули приміщення і що тітушок там немає. Тому, нам рекомендували розходитись. Та, на всякий випадок, ми вирішили постояти ще на передньому дворі. Таким чином ми, практично його перекрили і центральний вихід, відповідно, теж. Чоловік 10 наших хлопців патрулювали біля чорного входу.

І поки ми стояли внизу, міліціонери для чогось обходили номера тітушок (у самооборонців є відеодокази – ред..). Згодом охоронець готелю відкрив чорний вихід. Поки ми зорієнтувались й оббігли готель, міліція вже вишикувала коридор й пропустила через нього тітушок. Після чого ті сіли в автобуси й виїхали в сторону набережної.

 

– Тобто міліція допомогла тітушкам виїхати з Південного Бугу?

Принаймні саме так це виглядало. Наші самообронці встигли затримати лише 4 тітушок. Ми зателефонували Олегу Школьному – виконуючому обов’язків начальнику УМВС та доповіли йому про ситуацію. Він попросив дати слухавку майору міліції, який «заправляв» всім процесом.

 

– А прізвище майора ви знаєте?

 

– На жаль, ні. Він не представлявся.

 

– Що було далі?

 

– Майор сказав Школьному, що той йому не начальник і що підпорядковуватиметься він тільки Куцому.

 

– Тобто це з «подачі» Юрія Куцого, начальника міського відділу міліції, тітушки, буквально в супроводі вінницької міліції, виїхали на захват немирівського заводу?

 

– Ми не можемо про це так заявляти. Хоча як по іншому, пояснити все те, що там відбувалось, ми не знаємо? Зате з наших джерел точно відомо, що якраз Куций організовував поїздки тітушок на підтримку Київського антимайдану

.
– Ви відпустили затриманих?

 

– Ні. За рекомендацією О.Школьного ми записали дані тітушок, однак перевіряти їхні документи й допитувати куди й для чого вони направлялись … ми не маємо права. Тому ми посадили їх в свої машини і доправили до райвідділку, що на Пирогова, 4б. Але вже, 20 хвилин потому, ми бачили цих же ті тушок біля облради.

 

– Це значить, що їх відпустили?

 

– Так, за такий короткий час ми сумніваємось, що в відділку в них, бодай, документи перевірили. У нас є свої підрозділи самооборони в Немирові, сотник дзвонив до нас. Він дякував, що ми хоча б на трохи затримали тітушок. Це дало змогу їм підтягнути народ до заводу.

 

– Схожі випадки, де міліція, так би мовити «співпрацює» із «порушниками громадського спокою» самооборона спостерігала?

 

– Так! Мабуть вся Вінниччина чула про той випадок, як п’яні беркутівці правили свавілля у нашому місті, стріляючи у самооборонців. Це яскравий приклад того, як ППС і ДАІ прикривають «своїх».

 

– Розкажіть детальніше.

 

– Двоє самооборонців патрулювали місто разом із ДАІвцями, в їхньому ж автомобілі. Інцидент стався близько третьої години ночі 11 березня. На перехресті вулиць Келецької і Шевченка спільний патруль зупинив легковик «Geely» для перевірки. У салоні автівки перебувало п’ятеро чоловіків з явними ознаками алкогольного сп’яніння. Один з них згодом втік. Виявилось, що це знайомі ДАІвців – переатестовані беркутівці. Тому працівники ДАІ хотіли їх відпустити.

Один із п’яних беркутівців ударив нашого товариша. Підійшли ДАІвці і почали заспокоювати їх. Самооборонець дістав телефон, щоб повідомити чергових. Але беркутівці сказали: «Сховайте телефони, бо ми вас тут усіх положимо.» От співробітники ДАІ посадили п’яних у їхню ж машину. І відпустили. Але самооборонці все ж подзвонили в свій Штаб, і ДАІвці зрозуміли, що зараз приїде підмога, і в разі чого – вони отримають наганяй. Тоді й почали наздоганяти «Geely».

Патруль наздогнав легковика по вул.600-річчя біля колишнього заводу «Термінал». Туди ж під’їхала підмога від Самооборони і «Правого сектору», усього до 25-30-ти осіб. Приїхали і правоохоронці.

П’яні вийшли з машини і один із них, лисий, потягнувся за пістолетом, направив його на самооборонця, вистрелив, але вийшла осічка. Ми заламали того стрільця, одягли наручники. Почали розбиратись із другим, а третій – побіг у двори. Наші хлопці помчали за ним. Тоді цей третій, беркутівець, зробив два постріли, одна куля влучила у бронежилет самооборонця у груди. Але затримали і цього чоловіка.

 

Та найбільше нас обурило те, що міліціонери просто стояли і спостерігали за тим, що відбувається. А тим часом один з пасажирів машини кричав: «мало ми вас на Майдані стріляли! Ви ще будете захлинатись в крові своїх дітей й кишках своїх рідних».

 

– На сьогоднішній день хлопці-беркутівці затримані?

 

– Звісно ні! Це якби хтось із звичайних громадян вчинив подібне, то вже сидів би за сімома замками. А так… Міліціонери «своїм» все пробачають. Ми коли розходились з місця події, то один із затриманих через вікно автівки помахав нам «допобачення» й з посмішкою процідив: «побачимося в спортзалі». Ми розуміємо, що «ворон воронові око не клює», як і розуміємо, що сьогодні в Вінниці йде боротьба за місце Школьного. І ми підозрюємо, що тут без керівництва міської міліції не обійшлось. Всі провокації в місті проходять через Куцого.

– Ви фіксували цей конфлікт на фото-, відеокамеру?

 

– Так. Наступного дня ми виклали все це в Інтернет. Але й досі про це шкодуємо, бо почались підпали прокуратури, міліції… Це наша помилка! Народ ще після Майдану не відійшов, а тут побачив, що «Беркут» погрожує розправою майданівцям. Звідси й радикальна реакція. З їхньої сторони – це було своєрідне попередження для міліції.

– Повернемось до Куцого. Чому ви вважаєте, що він причетний до якихось провокацій?

– Кілька днів тому я тримав в своїх руках звернення місцевих медичних працівників до Турчинова, Яценюка та нардепів, де вони пишуть про якісь злочини в обласній медицині і про те, що міліція на чолі з Олегом Школьним бездіє, породжуючи корупцію і злочинність в області. Виникло питання, як, до прикладу, вінницькі медики, знають про події в Могилів-Подільському чи іншому містечку. Виявилось, що то головний лікар Вінницького ОМСЕК Власюк під керівництвом та під диктовку Куцого писав листа аби дискредитувати ситуацію в місті та області.
А обстріли громадського транспорту в місті? Вже, певно, й дитина зрозуміла, що то Куций так преться до влади. Робить усілякі провокації, щоб заплямувати репутацію Школьного. А потім, якщо займе його місце, одразу повідкриває купу злочинів, які під його контролем й вчинювалися. Мовляв, ось як треба працювати, а то Школьний окрім як штани просиджувати, більш нічого не робив… Тобто Куций «красавчик», а Школьний – «нєгодяй».

Нам то, в принципі, мало б бути все одно, хто там головний! Але, коли міліція відкрито прикриває злочинне свавілля – це ж в ніякі рамки не влазить. Ми проти цього!

 

– Юрій Куций – людина Володимира Гройсмана. І якби все було так, як ви розповідаєте, то все це б кинуло тінь на діяльність самого екс-мера.

Та всім відомо, що Куций – поплічник Гройсмана, от він і виконує його вказівки в службовій діяльності. А так… самостійних рішень не приймає, на роботі фактично не буває. Його заступники Педос Юра та Доценко Кирил всі службові питання самостійно вирішують, в тому числі закривають кримінальні провадження, виконують замовні справи, кажуть, що вони навіть наркотики підкидають. А потім гроші Куцому несуть, якому й без того лівих грошей вистачає.

 

– Що ви маєте на увазі?

 

– Та він щомісячно неправомірну вигоду від пунктів прийому металобрухту та макулатури отримує. До того ж прикриває діяльність фірм, які займаються збутом ювелірної продукції. А валютчики з «Урожаю», Муніципального і Центрального ринків скільки йому носять? За нашою інформацією кожен валютчик по 100 доларів щомісяця йому платить. Плюс 4 салони інтимних послуг і одна лазня під його кришуванням. Вони платять йому, щоб він забезпечував їм безперебійну діяльність.

 

– Докази маєте?

 

– Є свідки чи, швидше, потерпілі. Але зрозуміло, що вони нічого не скажуть, бо це як мінімум грозить їм фізичною розправою. Ми зі своєї сторони будемо усіляко боротись із подібними кримінальними схемами.

 

– А які взагалі основні принципи роботи самооборони?

 

– Самооборона, насамперед, працює для підтримання порядку в місті та області. Ми супроводжуємо міліціонерів, ДАІвців, слідкуємо, щоб вони не брали хабарів, нічого не підкинули затриманим, щоб не грубили громадянам міста. Ми контролюємо, щоб у спокій громадян без приводу не втручались. А ще ми намагаємося відновити довіру народу до міліції. Хоча, поки що, чітко видно, що довіра до самооборони значно вища чим до правоохоронних органів.

– Розкажіть, про якісь конкретні випадки з Вашої роботи.

– Ну, різні ситуації бувають. Вчора, буквально, нам зателефонувала літня жінка й поскаржилась, що до неї в двері вже кілька годин товчуть якісь молодики. Ми приїхали, хлопців заспокоїли, ті попросили вибачення. Бабуся відмовилась телефонувати до міліції.

А нещодавно ми затримали одного злодія, який був у розшуку дуже довгий час.

Крім того, ми завжди беремо участь у певних операція чи то ДАІ, чи то міліції. Головне, що ми стоїмо на захисті прав будь-якого громадянина.

– А як ви відноситесь до Народного Трибуналу? Деякі їхні методи виглядають якраз як порушення спокою і прав громадян.

– Може Народний Трибунал якось і порушує спокій певних осіб, але якщо ця людина брала хабарі і є дійсні докази цього… Як от взяти знову ж таки Власюка. Так у нього ж кури живуть краще, чим дехто з нас. В нього курятник з підогрівом і пластиковими вікнами, а лавочки на подвір’ї з білого мармуру… то чи є сенс говорити, що ця людина на зарплаті лікаря могла б дозволити собі такі розкоші?

– На вашу думку, самооборона могла б втрутитись в цю ситуацію й допомогти Народному Трибуналу зняти з посади головного лікаря ОМСЕКу цю людину?

– Звісно! Якби хтось із жителів Вінниччини до нас прийшов й сказав, що Власюк вимагає в нього взятку, ми одразу б втрутились.

 

Кидаю скрін-доказ, що публікація дійсно була на "20 хвилин"

 

 Семикрас Олег

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я