На голову Новини Марш пустих каструль пройшовся центром Вінниці (ВІДЕО)

Марш пустих каструль пройшовся центром Вінниці (ВІДЕО)

154
0

29 травня відбулась акція протесту проти підвищення комунальних тарифів та скасування пільгового проїзду у міському транспорті.

29 травня відбулась акція протесту проти підвищення комунальних тарифів та скасування пільгового проїзду у міському транспорті.

 

Біля десятої ранку на майдані під Вінницькою міською було досить велелюдно. Півтори сотні людей, переважно пенсійного віку, зібрались, щоб донести свої вимоги до діючої влади. Мітингуючі вимагали індексації зарплат та пенсій, зниження комунальних тарифів та збереження пільгового проїзду в громадському транспорті. Вигуки «ганьба владі» періодично переривались грюкотом пустих каструль. Саме в такий спосіб представники найменш захищених верств населення спробували «достукатись» до влади. За словами учасників акції, з нинішнім рівнем цін та пенсій повної каструлі в домі бути не може.

Виступаючи перед народом, організатор акції Віктор Маліновський, зачитав резолюцію Народної ради Майдану з вимогами до міської влади. – Ми направляємо групу наших представників, які доведуть рішення Ради Майдану до представників міської ради. Саме зараз відбувається сесія і має розглядатись питання пільгового проїзду в громадському транспорті. Депутати мають знати наші вимоги. І нехай зрозуміють, що пусті каструлі на мітингу, це голодні шлунки наших людей, які не можуть вижити на мінімальну пенсію в 946 гривень чи мінімальну зарплату в 1200 гривень.

Не дивлячись, на вимоги мітингарів, щоб до них вийшли представники міської влади, їхні заклики проігнорували. Хоча, як стало відомо пізніше. Сесія таки ухвалила рішення про збереження пільгового проїзду у громадському транспорті. Від міської ради хода під гуркіт каструль рушила до будівлі обласної ради. Петицію з вимогами відправили і обласним депутатам. Але за відсутності на робочих місцях керівників ОДА та облради і там до протестуючих ніхто не вийшов.

Останнім пунктом призначення мирної ходи став Вінницький міський суд. Саме в той час там відбувалось судове засідання у справі Юрія Павленка ( Хорта ). Засідання суду проходило в закритому режимі і представники ЗМІ та громади до зали суду допущені не були. Перед протестуючими виступив народний депутат України від Радикальної партії Дмитро Лінько, який прибув на судове засідання. За словами народного обранця, депутати мають звернення до суду, щоб Юрію Павленку було змінено міру запобіжного заходу і вимагають, щоб його звільнили і передали на поруки нардепів.

Учасники акції заявили, що така хода є не останньою і будуть протестувати доки влада не прислухається і не виконає їхніх вимог.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я