Економіка Маркарова через підставні компанії вивела з держбанку 132 млн гривень!

Маркарова через підставні компанії вивела з держбанку 132 млн гривень!

719
0

Міністр фінансів Оксана Маркарова створила злочинну схему, за допомогою якої через «Актив-Банк» і його підставні компанії у державного «Укрексімбанку» були вкрадені нежитлові приміщення, заставна вартість яких становила 132 млн гривень.

Аферу організували в 2014 році, коли підприємство «Укрпідшипник», що належало бізнес-партнерам Маркаровой – братам Клюєвим, перестало виконувати свої зобов’язання за кредитним договором з «Ексімбанком».

В іпотеці виявилося майно в історичному центрі Києва. Його надав «Актив-Банк», куплений Маркаровой у Клюєвих в 2013 році. Активи вивели через пов’язані з нею компанії, причому за заниженою ціною. За 100 тис. Гривень при заставної вартості в 132 млн гривень. Для реалізації схеми Маркарова підключила свого «чорного» нотаріуса Оксану Данич, яка супроводжувала угоду і здійснювала незаконну реєстрацію.Картинки по запросу "фото брати клюєви"

Ще в 2006 році між «Укрексімбанком» та ПрАТ «Укрпідшипник», акціонерами якого були брати Клюєви, був підписаний кредитний договір з лімітом 38 млн доларів. Термін погашення – лютий 2016 року.

Для забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором КБ «Актив-Банк» (боржник) в 2010 році передав «Укрексімбанку» в іпотеку свій головний офіс та інші приміщення загальною площею 4 695 м.кв., заставною вартістю 132,2 млн гривень, а саме офісне приміщення на 3 904 кв.м., підземний паркінг на 409 м. кв і дві двокімнатні квартири 380 м.кв.

З 2013 року «Актив-Банк» належав через ТОВ «Актив Фінанс Груп» Данилу Волинцю, і його дружині Оксані Маркаровой.Жены Авакова, Рябошапки, Разумкова и других топ-политиков - фото 12

Починаючи з 2014 року «Укрпідшипник» перестав виконувати свої зобов’язання за кредитним договором, і у нього виникла заборгованість перед «Укрексімбанком» на 52,7 млн ​​євро і 24,8 млн гривень.

Після цього «Актив-Банк» звернувся до держбанку для отримання згоди на продаж нерухомості, що є предметом іпотеки. Покупцем повинна була стати приватна компанія «Синонім» (пізніше перейменована в «Мiрасол», а після – в «БСД-1»). Без призупинення обтяження майна іпотекою.

При це, «Актив-Банк» в травні 2014 роки без згоди «Укрексімбанку» укладає попередній договір купівлі-продажу майна компанії «Синонім» за 60 млн гривень, за умови – укласти в подальшому основний договір. Таким чином вартість 1 м. Кв. була оцінена в 12,8 тис. гривень. Обов’язкова умова попереднього договору – отримання згоди на продаж майна від держбанку.

Повідомлялося, Картинки по запросу "фото  Актив банк"що з квітня 2013 року по квітень 2014 року майбутній міністр фінансів Оксана Маркарова була головою наглядової ради «Актив-банку», а також власником 1% акцій тієї самої ТОВ «Синонім» (99% належало Winfield united AG). Цілком очевидно, що коло учасників безпосередньо пов’язаний з Маркаровой. Попередній договір запевнила приватний нотаріус Оксана Данич – «особистий» нотаріус сім’ї Маркаровой. Пізніше, в 2018 році, вона також допомагала виводити активи з банку – оформляла майно банку (6 квартир в Києві), на її сім’ю.

Згідно з попереднім договором, ТОВ «Синонім» мало перерахувати до 19 серпня 2014 року на рахунок «Актив-Банку» заставу в розмірі 44,5 млн гривень. Однак, «Укрексімбанк» не давав згоди на продаж нерухомості за 60 млн гривень, хоча обов’язковою умовою було здійснення продажу нерухомості за ринковою ціною, але не менше заставної вартості – 132,2 млн гривень, попереднє узгодження даної угоди з Національним банком, а також надання додаткових документів та інформації щодо КБ «Актив -Банк» і ТОВ «Синонім» для подальшого узгодження угоди в НБУ. Ні одна умова не була виконана, а НБУ так і не погодив угоду. Не дивлячись на це з 3 вересня 2014 року в «Актив-Банк» ввели тимчасову адміністрацію.Картинки по запросу "фото  ТОВ "Синонім""

У жовтні 2014 року ТОВ «Синонім» подало до суду позов про визнання дійсним договору купівлі-продажу майна в столиці. Судове виробництво тривало майже чотири роки, і справа двічі поверталося на повторний розгляд.

Правоохоронці встановили, що ТОВ «Синонім» не проводило оплат, за умовами попереднього договору.

Також в забезпеченні зобов’язань за попереднім договором, було оформлено поручительство від компанії «Істерн секьюритиз інк», і майнове поручительство Meinl Bank Aktiengesellschaft.

Господарський суд протягом декількох років брав рішення, в якому визнавав дійсними договору купівлі-продажу нерухомого майна.Картинки по запросу "фото нотаріус  Оксана Данич"

Також про грубе порушення прав державного банку свідчить ряд незаперечних фактів: нотаріус Оксана Данич незаконно вилучила з Державного реєстру прав на нерухоме майно відомості про обтяження майна іпотекою «Укрексімбанку».Картинки по запросу "фото нотаріус  Оксана Данич"

Хоча іпотека припинена на підставі відповідних рішень судів першої та апеляційної інстанцій. У червні 2016 року ТОВ «Синонім» продала майно ще однієї пов’язаної компанії – ТОВ «Сонас». Яка була зареєстрована як раз перед операцією, а одним з ключових власників компанії була «Істерн секьюритиз інк»

Майно відчужено не на відкритому аукціоні – в порушення умов, встановлених для продажу майна неплатоспроможного банку.

Джерело

#влада #маркарова #банк #корупція #ДБР