На голову Новини Майя Санду: Всі судді, які незаконно збагатилися, повинні покинути систему!

Майя Санду: Всі судді, які незаконно збагатилися, повинні покинути систему!

485
0

Всі магістрати і прокурори, які збагатилися незаконним шляхом, повинні спочатку покинути систему, а, по-друге, вони повинні відповісти, яким чином накопичили свої багатства.

Про це заявила прем’єр-міністр Майя Санду в програмі “П’ятниця з Анатолієм Голя” телеканалу РТР Молдова.

“Це те, що ми пропонуємо, і не тільки ми, це було зроблено і в інших країнах регіону, де були такі проблеми, пов’язані з корупцією в судовій системі і прокуратуру”, – сказала глава Кабінету міністрів.

Майя Санду зазначила, що оцінка діяльності суддів буде проводитися методом вивчення рішень, прийнятих магістратами окремо. “Якщо ми подивимося на рішення, коли були скасовані результати виборів в муніципії Кишинеу, рішення, які були винесені у справі Ілана Шора і в результаті яких його залишили на волі протягом декількох років і дозволили йому вкрасти у нас гроші, але також і в відношенні інших людей, щодо яких всім було ясно, що вони злодії, а суддям було неясно “, – сказала глава вищої виконавчої влади республіки. За її словами, всі ці магістрати повинні покинути систему, і згодом прокуратура повинна розібратися з ними.

Що стосується перших 100 днів діяльності Уряду, Майя Санду визнала, що є цілі, які ще не досягнуті. Глава Кабінету міністрів торкнулася тут того факту, що не вдалося підвищити зарплати і пенсії, оскільки стан бюджету ще не дозволяє зробити цього. У той же час Майя Санду сподівається, що це стане можливим, починаючи з наступного року.

Прем’єр-міністр зазначила, що хотіла б, щоб викрадачі відповіли за свої дії і добилися найкращих результатів у зв’язку з великими корупційними схемами, а також домоглися більш ретельного очищення державних установ від корумпованих і опортуністичних людей.

Джерело