На голову Економіка ЛИСТ ВІННИЦЬКОГО ЛІКАРЯ З ІТАЛІЙСЬКОЇ КЛІНІКИ!

ЛИСТ ВІННИЦЬКОГО ЛІКАРЯ З ІТАЛІЙСЬКОЇ КЛІНІКИ!

325
0

Лист вінницького лікаря з італійської клінікиВітання….

На жаль, так, дива в цей раз не буде, штука заразна і неприємна. І не прийде, а вже прийшла (див. Кількість пневмоній у вінницьких лікарнях) вже як місяць тому …. все як в Італії. Тут офіційно заявили про початок епідемії в кінці лютого, в той час як було вже в повному розпалі в кінці січня (за своїм пацієнтам бачив), перший пацієнт в Італію прилетів з Мюнхена 9 января … .. тому і такі наслідки. Вдавали, що “ложки немає”.

Симптоми: основний – сухий кашель, зазвичай починається паралельно з першением і болем в горлі (іноді і часто просто біль в шиї, типу м’язова і в м’язах шиї, вважаю – по ходу лімфи. Вузлів), легке нездужання і типу продромних явищ, все, як при грипі. Температура 37,0-37,5 – 1-2 дня або взагалі без температури. АЛЕ! як правило, немає риніту. Часто головний біль, закладеність вух (сальпінгіт), легкі ознаки синуситу, але, повторю, незвично якось, немає секреторного компонента. Є просто набряк слизових. Далі, на 2-4 день біль по ходу трахеї і за грудиною (!), Сухий кашель посилюється. З п’ятого дня може з’явитися біль в грудній клітці (вже більш латерально, не по центру), утруднене дихання (періодами). І це ось триває без лікування близько 15-20 днів. Потім, якщо ускладнень немає, йде і поліпшується (суб’єктивно) по 5% в день. Триває всього близько місяця (від 3 до 6 тижнів). Якщо немає ускладнень – то температури немає, або гіпотермія (36,0-36,3). В аналізі крові аналогічно: основний симптом – лімфопенія (!), Мало або нормальне кількість нейтрофілів, і підвищений С-реактивний білок. Більше нічого. Рентгенорамма не дає нічого (можна навіть не робити), на КТ можна щось розглянути. Клінічних ознак пневмонії теж немає (бо як вона інтерстиціальна), в альвеолах немає рідини, значить, немає крепітації і всіх інших ознак пневмонії, тільки задишка (легка), тахікардія (легка), швидка стомлюваність (внаслідок попередніх двох моментів).

Якщо після перших 1-3 днів субфебрильної температури вона падає … .. а потім в якийсь момент піднімається до 38 – це проблема, потрібно в лікарню і противірусну терапію. Інакше, якщо темп. немає або субфебрильна – просто сидіти вдома і нічого не робити, пити гаряче.

Розповідаю, як лікують тут (дані офіційні або безпосередньо від реаніматологів, і вже з власного досвіду):

1. Основний препарат – Плаквеніл (знайдеш скрізь ще в аптеці, старий протималярійний препарат, але працює чудово, проти будь-якого коронавируса, блокує рецептори АПФ2, через які вірус проникає в легені). Ним лікують в Мілані, він в протоколі. 200 мг ч 2 рази в день. Французи рекомендують 600 мг на добу, але я проти, він все ж отруйний. Результати: через 6 днів повністю одужують 75% пацієнтів, протягом 10 днів – майже все, 95%. В Італії призначають від 5 до 20 днів, в залежності від тяжкості і симптомів. Зазвичай – 7 днів повністю вистачає. Якщо не знайдеш і буде потрібен – скажи, я скажу, хто має. Але повинен бути ще, це не дефіцит і коштує недорого. Його застосовувати краще раніше, якщо біль в грудях з’являється або кашель сильний. При пневмонії – вже як би запізно, але все одно … ..пріменяют.

2. Для профілактики і лікування пневмонії – Азитроміцин (краще оригінальний Zithromax, від Pfizer), 500 mg x 1 раз / добу (на голодний шлунок) х 3 дня. Потім 2 дні перерва і ще курс 3 дні. Іноді потрібно 3 таких курсу …. тоді молочнокислі бактерії потрібно для профілактики дисбактеріозу 5-7 днів поспіль, віддалено від прийому антибіотика.

3. А для лікування вже пневмонії (у важких випадках) потрібно їсти тоцілізумаб. Замість 15 днів штучної вентіліяціі – одужання настає через 24-26 годин. Його затвердили у Італії за 10 днів, рекорд! Працює краще противірусних і протівоспідозних (за механізмом схожий на Плаквеніл). Не знаю, чи є в Україні.

4. Далі – противірусні та протівоспідозние (враховуючи, що китайці домішали в геном елементи генома від HIV – 20%) – працюють теж, але там уже варіанти. Список перпаратов великий. У протоколі – Калетра. Але є сьогодні дані про нових, більш ефективних. Упевнений на 99,999%, що і калетра, і противірусні – тобі не знадобляться, досить буде п.1.

5. Потрібно також споживати Вітамін С 2 г / добу (ддя лікування), для профілактики 500 мг – 1000 мг / добу.

6. Категорично ніяких аерозолів і кортикостероїдів.

7. Бажано без НСВП (максимум – парацетамол допускається, але не ібупрофен тощо), ВСЕ ОДНО ТЕМПЕРАТУРИ НІ. ПІДНІМАЄТЬСЯ, КОЛИ ВЖЕ ПНЕВМОНІЯ.

8. Балон кисню саме вдома не зашкодить, просто потім може не всім вистачити, ніколи не знаєш де і на кого закінчиться. Наприклад, у нас ні аскорбінки, ні кисню немає навіть на складах. До речі, аскорбінку прикупи, з розрахунку 30-40 г на людину.

9. На додаток згадай про кварцову лампу … Чарівно для профілактики (вдома і в клініці) і відмінно працює під час лікування. Хлорка слабоеффектівна (точніше, її просто потрібно багато), алгоголь – ефективний (причому при прийомі всередину теж, міцний), я не жартую. Ефективно денатурує білок фурин, завдяки якому вірус має високу вірулентність, є наукові спостереження.

Однак, що з кварцовою лампою, що з алкоголем – обережно, опіки і там і тут.

В принципі – все. Зазвичай таки проходить без ускладнень, просто довго все це триває, набридає. Сильно хворіють ті кому за 70, за 80, і особливо за 90-100. У групі ризику – діабетики і гіпертоніки (у обох груп рецеатори АПФ2 у великій кількості) –

Будуть питання – пиши, відповім. У нас в госпіталі їх повно, лікуємо. Але основна частина (відсотків 95%) сидить вдома, трохи кашляє днів 15-20 – і потім одужують, нічого не підозрюючи. Так що – do not panic!

Макс

Джерело

#коронавірус #лікування #карантин #рецепт #поради